Lekarz urolog

Panuje przekonanie, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście częściej pacjentami poradni urologicznych są panowie. Jednak sama urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i problemami narządów moczowo-płciowych. Rozpoznaje i leczy między innymi takie choroby, jak występowanie stanów zapalnych, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe czy zaburzenia funkcji organów moczowo-płciowych, między innymi pęcherza moczowego, męskich narządów płciowych lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ urolog zaliczany jest do specjalistów, przed wizytą wymagane jest otrzymanie odpowiedniego skierowania od swojego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w ręce, można w internetowej sieci spróbować poszukać poradni która się znajduje w pobliżu, lub, jeżeli planujemy prywatną wizytę, gabinetu, gdzie cena będzie dla nas akceptowalna. W sieci znaleźć można również opinie na temat wybranych specjalistów albo całych gabinetów. To bardzo przydatna wiedza, jednak nie powinno się jej przeceniać, bowiem wiadomo powszechnie, że komentarze są niestety niewymiernymi ocenami tego co myślą pacjenci. Ciekawa oferta dla kobiet: całość tutaj.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się również, że będą one wynikiem działania konkurencji, a nie rzetelnymi ocenami wystawianymi przez leczone osoby. Tak więc, po wprowadzeniu w wyszukiwarkę hasła na przykład pediatra, otrzymamy listę gabinetów prywatnych i poradni z wykazem medyków z tą specjalizacją. Wystarczy wybrać jeden z adresów i umówić się na wizytę. W przypadku gabinetów które korzystają z refundacji NFZ termin oczekiwania będzie zapewne dłuższy niż, gdy zaplanujemy wizytę w pełni płatną. Warto też wykonać badania: www.medicus.ie/badania.phph, żeby wizyta nie poszła na marne, należy się do niej należycie przygotować. Warto spisać na kartce leki, które się bierze, przebyte w ostatnim czasie choroby oraz wykonane medyczne zabiegi. Trzeba też przypomnieć sobie wszystkie objawy chorobowe, które występowały do tego czasu, żeby móc przekazać doktorowi jak najpełniejsze informacje. Pomoże to szybko i skutecznie odgadnąć możliwą chorobę i tym samym od razu zastosować odpowiednią kurację.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*