Wybierasz się na wesele? Czy w dzisiejszych czasach wypada jeszcze dawać parze młodej coś innego niż pieniądze?

Jeżeli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które ma miejsce w najbliższym czasie, wtedy niewątpliwie zastanawiasz się właśnie, co wręczyć parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż obecnie jest to jeden z większych problemów, z jakimi muszą się mierzyć goście weselni. Sprawa komplikuje się bardzo zwłaszcza w przypadku kiedy nie znasz zbyt dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wtedy przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący tego, co obecnie wypada podarować w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.

Jeszcze parę lat wcześniej na pewno nie miałbyś praktycznie żadnych wątpliwości – wtedy zazwyczaj dawało się parze młodej jako podarunek pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej zasady – może poza rodzicami pary młodej, którzy zwykle dają im jakiś duży prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny niejednokrotnie wręczały jeszcze prezenty materialne, bowiem za ich czasów taka właśnie była tradycja.Dzisiaj jednak coraz częściej odchodzi się od prezentów w formie pieniężnej. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki podarunek zazwyczaj świadczy o tym, że nie zna się zbyt dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się najmniejszego pojęcia, jaki prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie dzisiaj powoli zaczyna się powracać do podarunków materialnych, które kategorycznie świadczą o trochę większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie pieniędzy do koperty zajmuje praktycznie parę sekund, zaś zakup prezentu wymaga już odrobinę większego zaangażowania.

sesja weselna

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wpadłeś właśnie w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na prezent i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wówczas niewątpliwie nie powinieneś się załamywać. Zazwyczaj państwo młodzi robią listę prezentów, które chcieliby dostać. Jeżeli taką przygotowali, po prostu wybierz coś z niej i odznacz, że kupisz daną rzecz. Najczęściej będą to różnego rodzaju sprzęty AGD – młodzi najczęściej w ten właśnie sposób chcą wykończyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt AGD zwykle jest zresztą dobrym prezentem z okazji ślubu. Jeżeli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś ciekawy sprzęt AGD, na przykład (robot kuchenny (zobacz sklep north części do robotów kuchennych)) lub tego typu nietypowe urządzenia – , a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów .

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*