Wybierasz się na wesele? Czy w dzisiejszych czasach wypada jeszcze dawać parze młodej coś innego niż pieniądze?

Jeżeli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które ma miejsce w najbliższym czasie, wtedy niewątpliwie zastanawiasz się właśnie, co wręczyć parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż obecnie jest to jeden z większych problemów, z jakimi muszą się mierzyć goście weselni. Sprawa komplikuje się bardzo zwłaszcza w przypadku kiedy nie znasz zbyt dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wtedy przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący tego, co obecnie wypada podarować w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.

Jeszcze parę lat wcześniej na pewno nie miałbyś praktycznie żadnych wątpliwości – wtedy zazwyczaj dawało się parze młodej jako podarunek pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej zasady – może poza rodzicami pary młodej, którzy zwykle dają im jakiś duży prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny niejednokrotnie wręczały jeszcze prezenty materialne, bowiem za ich czasów taka właśnie była tradycja.Dzisiaj jednak coraz częściej odchodzi się od prezentów w formie pieniężnej. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki podarunek zazwyczaj świadczy o tym, że nie zna się zbyt dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się najmniejszego pojęcia, jaki prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie dzisiaj powoli zaczyna się powracać do podarunków materialnych, które kategorycznie świadczą o trochę większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie pieniędzy do koperty zajmuje praktycznie parę sekund, zaś zakup prezentu wymaga już odrobinę większego zaangażowania.

sesja weselna

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wpadłeś właśnie w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na prezent i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wówczas niewątpliwie nie powinieneś się załamywać. Zazwyczaj państwo młodzi robią listę prezentów, które chcieliby dostać. Jeżeli taką przygotowali, po prostu wybierz coś z niej i odznacz, że kupisz daną rzecz.

Obecnie niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie (https://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/szczecin.html) odnośnie tej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie poznać, to zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Najczęściej będą to różnego rodzaju sprzęty AGD – młodzi najczęściej w ten właśnie sposób chcą wykończyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt AGD zwykle jest zresztą dobrym prezentem z okazji ślubu. Jeżeli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś ciekawy sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia – , a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów .

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*