Organizacja ślubów kościelnych za granicą

Organizując wesele za granicą należy bardzo uważnie zaplanować oraz obliczyć wszelkie możliwości, żeby nie okazało się, że przedsięwzięcie będzie nie do zrealizowania pod względem nakładów finansowych. Moda na śluby za granicą w innych krajach Europy jest już dość powszechnym zjawiskiem. Polskie wesela za granicą przygotowywane są niezwykle często, ponieważ wielu ludzi wyjechało po studiach do pracy w Niemczech albo Anglii czy do innych krajów Europy, poznali tam swoich partnerów i zdecydowali się wyjść za mąż lub ożenić się właśnie w państwie, do którego wyjechali.

Śluby kościelne poza granicami kraju

Autor: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl

Organizacja takiego przedsięwzięcia jednak musi być niezwykle zaplanowana i zmusza nas do dobrego zorganizowania całego przedsięwzięcia w taki sposób, aby nasi goście z Polski byli zadowoleni oraz wszyscy ci, którzy z polską kulturą nie mają zbyt wiele do czynienia na co dzień. Czasem zdarza się również tak, że osoby nieco lepiej zarabiające pragną uświetnić dzień ślubu niezwykłą scenerią. Wówczas nawet stricte polskie wesele może odbywać się poza granicami naszego kraju, na przykład w Alpach czy w Niemczech. Organizacja ślubu (dowiedz się więcej) za granicą zdaje się być świetną opcją dla osób, które nie tylko mają takie możliwości finansowe pozwalające na przeprowadzenie tak dużego przedsięwzięcia, jak i dla osób, które marzą o wspólnym wyjeździe z całą rodziną i o spędzeniu ze sobą dużej ilości czasu w ten wyjątkowy dzień.

Wesela za granicą wymagają również stosownego zorganizowania oprawy muzycznej. Jeżeli pragniemy mieć stricte polskie wesele, które jednak będzie odbywać się poza granicami naszego kraju, należy na przykład zatrudnić jak najlepszy zespół muzyczny, który będzie miał możliwość dojechać w miejsce imprezy. Z takim rozwiązaniem oczywiście muszą być związane dodatkowe koszty. W zależności od tego, gdzie wesele ma miejsce, koszty dojazdu mogą plasować się w bardzo szerokim zakresie. Standardowa stawka za jeden kilometr zwykle oscyluje w okolicach 1,5 PLN, do tej kwoty musimy dodatkowo zapewnić noclegi dla zespołu. Zwykle przy wyjazdach za granicę trzeba zapewnić zakwaterowanie dla zespołu zarówno przed imprezą, jak i dzień później. Jeżeli chcemy mieć udaną imprezę, muzycy powinni być wypoczęci i być w formie. Tym samym może się okazać, że muzycy będą życzyć sobie podwójną stawkę za takie wesele. Wszystkie koszty dojazdu muzyków z Polski mogą jednak wyjść i tak nieco taniej, niż zamówienie zespołu z Niemiec, gdzie koszty mogą być dużo większe, a repertuar i prowadzenie może okazać się zupełnie niezgodne z naszymi oczekiwaniami.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*