Stosunki międzyludzkie nigdy nie są poprawne. To czyni nasze życie takie interesujące, chociaż często to przeszkadza w normalnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to wszak kwintesencja trwania, że raz jest bajecznie, a potem wręcz fatalnie. Jeśli mówimy o trwaniu to jednak przez większość czasu jest stabilne i niezbyt ekscytujące. Znaczna większość z nas musi wykonywać pracę, nie mamy pod dostatkiem czasu na realizowanie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy potrzebowali. Egzystowanie zatem to prosta linia, stałe tętno, nieraz tylko przerywane poprzez podnoszące ciśnienie wydarzenia – błogie oraz nieco gorsze.

małżeństwo

Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Równie można powiedzieć o stosunkach międzyludzkich , które są przecież naszym całym życiem.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj oprócz tego inny tak samo zajmujący polecany wpis (https://adwokat-konysz.pl/zakres-uslug/prawo-spadkowe/).

Podczas gdy się zakochujemy to jakby wszystko raptownie stawało się prostsze i piękniejsze. Nie myślimy już o ponurych chwilach, nasycamy się daną chwilą. Jesteśmy podekscytowani i pożądamy więcej tych dobrotliwych doznań. Psycholodzy zinterpretują ten stan jako „romantyczny”, nieco filmowy, rozkoszny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa trwale, pojawia się jakiś problem, który naraża na próbę naszą więź.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w tym zagadnieniu, to przyda Ci się najnowsza wiadomość (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/zawory-odcinające/). Wyszukasz ją pod wskazanym tu linkiem. A jeżeli będziesz miał pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy!

Taki film jednak zawsze dobrze się kończy, a dalsze bytowanie nie jest już pokazane. A to dopiero w nim, w tym codziennym życiu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, czasem przyziemne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest dopiero próba czasu, która pokaże czy tak naprawdę jesteśmy dla siebie stworzeni. To w tym okresie rozpatrują się losy naszego stosunku (więcej o terapii małżeńskiej). Właściwie to w każdym czasie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma reguły, bo każda relacja jest przecież inna. Poniektórzy mają już jednak takie problemy w regularnej komunikacji, tak nie mogą znaleźć źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka terapia często rozstrzyga dużo kłopotów, ale uwaga(!) działa tylko w takim przypadku, gdy faktycznie dwie osoby tego naprawdę chcą. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała problemu, to szansa na ratunek związku niestety raptownie spada. Aczkolwiek, niekiedy każdy związek wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się stłumić kryzys bez kuracji, więc może zanim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*