Sztuka wysyłania zaproszeń na wesele i rozsyłania zaproszonym podziękowań

Ślub nie może się odbyć bez szerokiego grona gości. Z pewnością masz już od tygodni sporządzoną listę bliskich, którzy dostaną zaproszenie. Wobec tego czas nareszcie zaprosić familię i znajomych na największą w życiu uroczystość. Jednakże jak tego dokonać?

Wydawałoby się, że to łatwe – wysłać czy wręczyć kartkę i już, po kłopocie. Tymczasem jeśli chcesz wywrzeć odpowiednie wrażenie i nie chcesz nikogo nie urazić, dobrze jest trzymać się reguł dobrego wychowania. Jak wręczać zaproszenia na ślub zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Po pierwsze, dobrze jest samodzielnie nadawać zaproszenia – pomysły Kiedyś była to sztywna zasada, która odnosiła się do każdego zapraszanego. Aktualnie raczej stosuje się rozsyłanie pocztą, jednakże wciąż część zaproszeń warto dawać osobiście. Odnosi się to przede wszystkim do bliskiej rodziny, jak i również do kluczowych gości.

Druga kwestia to termin dawania zaproszeń. Pamiętaj, że zapraszani muszą też poczynić przygotowania do ślubu, wobec czego nie może być mowy o zapraszaniu na parę dni przed weselem. Minimum to cztery tygodnie przed ślubem, a wskazane są trzy miesiące. Wtedy wszyscy zdążą sobie poukładać grafiki tak, aby dali radę dojechać na czas. Co więcej, pamiętaj, by dokładnie skontrolować zaproszenie, by znaleźć ewentualne błędy. Zaproszenie należy wkładać wierzchem do koperty i koniecznie zostawić kopertę bez zaklejania – rzecz jasna nie odnosi się to do wysyłania pocztą.

Nową tradycją, ale niezwykle miłą, jest także podziękowanie dla gości weselnych. Można tego dokonać wieloma metodami. Niejednokrotnie pary młode dają zaproszonym drobny podarunek, np. małe pudełko czekoladek z wizerunkiem pary młodej. To podarunek, który można wziąć do domu jako przyjemne wspomnienie. Podziękowanie możesz również wysłać pocztą, podobnie jak zaproszenie i dołączyć do niego np. zdjęcia (zobacz więcej zdjęcia ciążowe wrocław) czy nagranie z wesela.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*