Absolutnie każdy człowiek ma prawo do samoobrony!

Człowiek powinien czuć się mocno bezpiecznie: odnośnie akurat tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości – czy jednakże akurat Polacy w istocie mogą czuć się bezpiecznie? Ogólnie nie żyjemy w wielce niebezpiecznym kraju: naturalnie po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet typowe łódzkie osiedla mieszkaniowe nie są ostoją bandytyzmu. Choć wiadoma kwestia, że trudno czuć całkowitą beztroskę: w szczególności jeżeli jakoś tam się wyróżniamy. Niektórzy ludzie nie są zaczepiani, lecz nie każdy może wzbudzić „estymę”.

nauka samoobrony

Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co w takim razie zalecić pragnącemu poczuć się bezpieczniej? Może broń? No cóż, pistolet to niewątpliwie kiepski wybór: głównie z takiej przyczyny, że zdecydowana większość ludzi całkowicie się nie nadaje do noszenia broni.

Byłoby o wiele więcej szkód, aniżeli pożytku. Może kubotan, czyli wywodząca się z dalekiej Japonii broń, dzięki której samoobrona zapewne nie będzie stanowiła dla naszej osoby wielkiego wysiłku? Naturalnie ową bronią należy potrafić się posługiwać, ale w sumie to nie może być bardzo duży kłopot, ponieważ jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy

Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To dobrze, że na tę broń, która służy nam tylko do samoobrony generalnie nie potrzebujemy stosownego zezwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, ale jakby nie patrzeć nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do stanowienia o sobie samym. Jeśli ktoś jest dorosły, ciężko zakładać, iż ktoś ma prawo (prawo gospodarcze we Wrocławiu) do tego by chociażby spróbować odebrać mu wolność.

Czytasz właśnie bardzo interesujący tekst, więc z pewnością zaabsorbuje Cię także ten udostępniony materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

Trzeba mieć nadzieję, że w polskim społeczeństwie absolutna większość to będą tacy ludzie, którzy bardzo liberalnie zwykli podchodzić do świata. Inna postawa jest całkowicie nie do akceptacji!

Każdy tak czy siak ma prawo do głoszenia każdej durnoty, lecz jeśli ktoś chce zabrać komuś prawo do samoobrony, nie postępuje dobrze.

W jakim miejscu, trzeba jeszcze poruszyć ową kwestię, warto kupować takie akcesoria, które są niezbędne do odpowiedniej samoobrony?

No cóż, jeśli któregoś z czytelników bardzo zaciekawiły kubotany bądź kamizelka taktyczna ma spory wybór, niemalże nieograniczony. Ulubione miejsce to oczywiście wirtualny sklep z militariami. Bądź co bądź e-sklepów z militariami, akcesoriami potrzebnymi do samoobrony jest naprawdę wiele.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*