Polacy wyjechali żwawo szczególnie do Wielkiej Brytanii

Po zmianie systemu z komunistycznego na kapitalistyczny pozmieniało się wiele. kilka lat wcześniej wyjazdy za granicę to była trudna rzecz. Granice były pozamykane, a Mur Berliński sprawnie rozdzielał dwie części Europy. Po upadku komuny nastały zmiany, a po wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęło się na wszechstronną skalę otwieranie granic pozostałych członkowskich państw. Polacy ruszyli tłumnie, zwłaszcza do UK.

spotkanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Obrodziło nowymi przybyszami w Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej najtłumniej spotykane nacje to Hindusi. Teraz Polacy licznie zameldowali się na budowach, w domach opieki społecznej, zakładach i oczywiście zaczęli wizyty w brytyjskich pośredniakach. Całe życie zostało przewrócone do góry nogami. Ludzie, którzy jeszcze niedawno nie mogli się odnaleźć w naszym kraju niespodziewanie dostali awans: praca i nieporównanie lepsze wypłaty niż w Polsce. Nie wszystkim się jednakowoż powiodło, wielu albo powróciło do Polski, albo|lub wylądowało na dworcu.

Tego typu wypady wiążą się jednocześnie też z samotnością. Nie wszyscy, albowiem wyjechali z dziewczyną, partnerem, nie każdy miał kogoś u swego boku. Spowodowało to wysyp ludzi samotnych żyjących nagle poza swoim miejscem narodzin. Single w UK to więc spora grupa przybyszów, która nie tylko, że oderwana od korzeni, to dodatkowo bez drugiej osoby, która pomoże, podtrzyma na duchu, doradzi.

kawiarnia

Autor: Sagafredo
Źródło: Sagafredo
Jednocześnie z wyjazdami poczęły więc powstawać inicjatywy mające na celu pomoc mieszkającym tam Polakom. Wielu słyszało historię rodzimych sklepów, jakie zaczęto zakładać w Londynie, a obecnie są także w mniejszych angielskich miastach. Dobrze znane są gazety przeznaczone tylko dla Polaków, rzecz jasna tworzone w naszym języku. Powstało mnóstwo portali, informacyjnych, o tym, jak sobie poradzić w Anglii, jak znajdować pracę, poradnictwo podatkowe, ale także właśnie dla wspomnianej grupy osób, singlów, którzy pragną znaleźć drugą połówkę, powstały portale randkowe – idź na stronę .

Wszystkie te działania dobitnie pokazują, że nasz rodak poradzi sobie wszędzie. Polak w innym kraju jest systematyczny, jest pracowity. Z powodzeniem odnajduje się w innym kraju i organizuje tam sobie życie, podobnie jak we własnym kraju.

Jeżeli tematyka, która jest zaprezentowana w niniejszym tekście jest godna Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie.

Z czego to się bierze, ta umiejętność przystosowania się? Może nasza historia, lata niewoli i rozbiorów spowodowała, iż swobodniej nam się przystosować do zmian niż innym nacjom. To na pewno jedna z przyczyn, lecz oczywiście nie jedyna.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*