Każdy miłuje odmienny klimat gastronomiczny

Wy, stali klienci wszelkiej maści barów, ten tekst będzie dla was. Tak, dla was, dla waszej wiedzy, dla waszej znajomości miejsc, do których zaglądacie dość często, miejsc, które można nazwać przytulnym kącikiem z wyskokowymi napojami. Wy, wszyscy bywalcy wszelkiej maści barów, jak podzielilibyście takie miejsca? Jakie kategorie można przyporządkować poszczególnym barom.

Wnętrze restauracji

Autor: Haldane Martin
Źródło: http://www.flickr.com

Na pierwszy ogień idą te miejsca, w których spędziło się czasy studenckie. Jest tam bardzo tanie piwko, słomki do niego, bardzo dużo koncertów i generalnie dużo podobnych ludzi do nas, czyli oczywiście studentów. W takim miejscu nie oczekuj wzniosłych wrażeń i olśniewających myśli. W takich miejscach, w dymie papierosowym najczęściej relaksuje się po sesji lub stara się zapomnieć o zbliżających się egzaminach, w takich barach ogląda się mecze: oblewa zwycięstwa i ogląda porażki, spotyka się dziewczyny, które na drugi dzień są dziwnie anonimowe…

Są także inne miejsca, troszkę bardziej eleganckie, gdzie nawet za barem zobaczysz termometry do wina (torby i okrycia na wino) (tak, tak dbają o w twoje podniebienie), pewnie znajdą się też pompki próżniowe (efektywne pompki próżniowe), aby otwarte wino nie straciło nic ze swego uroku. W tych winiarniach natkniesz się na różne, awangardowe gatunki piwa i coś dobrego wrzucisz na ruszt. Wybierzesz się tam albo na randkę z dziewczyną, albo, żeby odpocząć od studenckiego baru…

Wystrój restauracji

Autor: Mover el Bigote
Źródło: http://www.flickr.com

W kolejnym, już dość ekskluzywnym barze na pierwszy rzut oka rzucą się torby i okrycia do butelek na wino.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej (http://www.domwina.pl/product-pol-934-Kieliszki-do-szampana-Salute-Spiegelau.html) na ten wątek – informacje okażą się z pewnością niezwykle wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Pewnie sobie myślisz, że są to drogie trunki w istocie masz rację. Idziesz dalej, spoglądasz na dżentelmenów w garniturach, którzy prowadza długie dysputy przy winie wartym kilka stówek (zastanawiasz się z przekąsem, czy są podsłuchiwani). Myślisz sobie i raczej to wiesz, że nie będziesz tu często wpadał, no chyba, ze się trochę wzbogacisz, choć i co do tego nie jesteś pewny, gdyż bardziej od takich miejsc wolisz swobodę, czyli wspomniane w pierwszej części studenckie bary.

Dalej już nie ma sensu iść, ponieważ jeśli pierwszy bar to jedna gwiazdka, drugi – dwie, a trzeci trzy, idąc tym tropem kolejne gwiazdki (czwarta i piąta) to już nie twoje progi. Nie czułbyś się tam tak swobodnie, jak na studiach, gdy wszędzie rozlewałeś piwo, miałbyś raczej poczucie, że jesteś na jakiejś stypie.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*