Co brać pod uwagę przy kupnie dopasowanej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa eleganckiego mężczyzny rządzi się swoimi prawami. I choć panowie coraz lepiej radzą sobie w świecie mody, niektóre sytuacje są dla nich nie lada krępujące . Konsternacja dopada ich zwłaszcza w przypadku kupna koszul. Mężczyzna wchodzi do sklepu i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. Po krótkim czasie zirytowany decyduje się na cokolwiek i wychodzi z upolowaną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie zakupów by ustrzec się podobnych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeśli jest to bawełna, to bardzo dobrze. Bawełniane koszule są niesamowicie uniwersalne, przepuszczają powietrze, a ich największą chyba zaletą jest wygoda. Po drugie dopasowanie, albowiem aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit tzw. taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach powinni zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt obszerna – odstający kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Zaś koszula na spinki jest bardziej elegancka, dlatego wymaga założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to element, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Z całą pewnością trzeba mieć w swojej garderobie białą koszulę, albowiem sprawdza się w każdej stylizacji. Kiedy nie mamy pomysłu na to, która koszulę założyć, biała jest zawsze dobrą alternatywą. Uniwersalnym kolorem jest także jasny niebieski. Świetnie wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Pamiętajmy by, koszule z krótkim rękawem pozostawić na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który przeważnie stanowi akcent manifestujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy i zmiany w świecie mody. To logiczne, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda (sprawdź również – najlepsze garnitury noor) często do nas wraca. Dobre jest dlatego zaopatrzyć się w parę dobrych jakościowo krawatów, ponieważ będzie to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*