Polacy na obczyźnie – jak odnaleźć swoją drugą połówkę?

Po aneksji Polski do Europejskiej Unii bardzo dużo nastąpiło zmian na rynku pracy. Państwa, do których przed tym faktem trzeba było mieć specjalne zezwolenie, aby było można legalnie podjąć pracę, po pierwszym maja stały się dostępne dla każdego obywatela.

Całujący się zakochani

Autor: you me
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebne było nieco odwagi, pieniądze na podróż busem lub samolotem i można było zaczynać nowe życie. Na przestrzeni paru lat na taki krok zdecydowały się setki tysięcy młodych ludzi, którzy zniechęceni i rozczarowani brakiem perspektyw i możliwości w naszym kraju postanowili zacząć nowe życie gdzie indziej. I jak widać po tych dziesięciu latach, chyba z powodzeniem, bo większość z nich nie będzie raczej chciała wracać do Polski, tylko układa swoje życie w miejscu, w którym pracuje.

Lecz nie samymi obowiązkami żyje człowiek, każdemu potrzeba relaksu i wypoczynku, najlepiej z kimś bliskim. Większość emigrantów, którzy w ostatniej dekadzie wyjechali z naszego kraju, to byli młodzi ludzie, bez rodzinnych zobowiązań. W pierwszych latach cieszyli się z tego, ile

Para na tle zachodu słońca

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

mogą zarobić, lecz w pewnym momencie większość z nich zaczęła tęsknić za czymś więcej.

Jedną z większych wad emigracji jest to, że niekiedy może się mieć utrudnione kontakty z rodakami. W państwach takich jak przykładowo Anglia czy Niemcy liczba pracujących tam Polaków jest duża, lecz to również zależy od miejscowości. Na przykład w stolicy Anglii bez problemów można usłyszeć polską mowę, ale gdzieś w małym miasteczku na północy może być z tym trudniej. Wielu ludzi, którzy przed kilku laty zdecydowali się wyjechać, nagle uświadomiło sobie, że są sami, bez dziewczyny czy chłopaka.

Wyjeżdżając do pracy nie zwracali na to uwagi, jednak po kilku latach zaczęła im doskwierać samotność. Ponieważ w obcych krajach możliwości kontaktu z polakami są niekiedy trudniejsze i zwyczajnie nie ma gdzie poznać kogoś sympatycznego, to niektórzy postanowili rozwiązać ten problem, jednocześnie zarabiając na tym. Bardzo popularne pośród singli wśród Polonii stały się randki w uk. Na nich można poznać osoby o podobnych upodobaniach, doświadczyć ciekawej przygody albo nawet znaleźć kogoś naprawdę bliskiego.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*