Biała herbata – z jakich względów powinieneś ją pić?

Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki smacznej herbaty. To swego typu obrzęd, jaki towarzyszy nam po przyjściu do biura bądź po powrocie do domu, gdy w końcu można rozsiąść się w swoim fotelu oraz oddać się miłemu odpoczynkowi. Zwykłą czarną herbatę dobrze jest zastąpić białą herbatą, która ma wiele przymiotów zdrowotnych oraz jeśli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz sprzyjające efekty. Jakie?

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim zawiera duże ilości wit. C, dlatego poprawia odporność, co jest zwłaszcza istotne w czasie jesienno-zimowym, kiedy nieprzerwanie musimy zmagać się z katarem bądź bólem gardła. Wit. C także fenomenalnie łagodzi stresy, toteż biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po ciężkiej rozmowie z szefem albo po kłótni rodzinie. Drugi walor jest najważniejszą zaletą dla kobiet (zobacz tort dla niego) – która pani bowiem nie chciałaby zawsze czuć się atrakcyjna? Charakteryzowana herbata jest źródłem polifenoli, chroniących przed wolnymi rodnikami, zatem skutecznie odwleka niechciane procesy starzenia się skóry – zobacz. Parz ją codziennie, a zauważysz, że twoja cera nabiera blasku oraz czujesz się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Ponadto biała herbata strzeże przed chorobami nowotworowymi o wiele lepiej niż herbata zielona, także znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec warto jest zaznaczyć, iż herbata biała może znakomicie zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Ma działanie pobudzające oraz jest zdrowsza, zwłaszcza, iż także zmniejsza cholesterol, co jest popularnym kłopotem współczesnego społeczeństwa.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów (https://sokpol.pl/kategoria/soki-nfc) tu – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

A podwyższony cholesterol może być powodem wielu przypadłości, dlatego warto jest popijając białą herbatę poprawić swoje wyniki i uniknąć wizyty u doktora.

link do strony

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
Jak parzyć białą herbatę? Po pierwsze można to robić trzykrotnie, toteż nie wyrzucaj listków po pierwszym zaparzaniu. Nie zapominaj, iż nie można używać wrzątku – właściwa temperatura waha się między 85 a 90 stopniami Celsjusza. Zaczekaj 5 min., aby napar uzyskał swój wyjątkowy aromat, a potem możesz już cieszyć się jego smakiem. Propozycję białej herbaty dostaniesz w wielu sprawdzonych herbaciarniach, także internetowych. Dobrze jest skorzystać z jej niezaprzeczalnych właściwości i spędzić miłe chwile, delektując się filiżanką dobrego naparu.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*