Jak możemy zrobić domowe lizaki

Woda, cukier, a ulubione dodatki wystarczą, ażeby przygotować domowe lizaczki i oczarować wszystkich dobrze znanym smakiem. Niemalże wszystkie dzieci kochają słodkości. Słodycze ze sklepowej półki są jednakże niezdrowe, bowiem zawierają co niemiara konserwantów a także syntetycznych barwników.

Aby ustrzec pociechy przed niezdrową żywnością, a jednocześnie zadowolić ich małe podniebienia warto samodzielnie zrobić domowe lizaczki. Dzieci na pewno będą urzeczone, a i nie jeden dorosły domownik pokusi się na cokolwiek słodyczy.

lizak w papierku

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwym sposobem na to, aby zrobić domowe lizaki jest podgrzanie 200 gram cukru w niewielkim garnczku.

Chcemy rozgonić wszelkie Twe wątpliwości i zapewnić Ci kolejne i interesujące wątki. Więc najnowsza treść (https://www.hurtplus.pl/papierosy-c-243_1.html) oczekuje na Ciebie w tym linku.

Kiedy cukier się rozpuści, powinno się zaczekać aż przeistoczy się w karmel o złoto-brązowym zabarwieniu i gęstej konsystencji. Na blasze należy położyć papier do pieczenia. Nieco ostudzony karmel nakładać łyżką na blaszkę tworząc lizaczki. W niezastygniętą jeszcze masę, wkładać patyczki do lizaków. Następnie odstawić, aby mogły stwardnieć. Masę możemy przelać też do foremek na ciastka, ażeby lizaki zyskały ładny kształt.

Trochę inny przepis jest opcją dla tych, którzy śnią o klasycznie słodkich, soczyście owocowych lizaczkach. Starczy przygotować 250 gram cukru, 40 mililitrów wody a także 70 mililitrów soku wiśniowego lub porzeczkowego. Zamiast soku z marketu, możemy użyć także samodzielnie przyrządzonego z cukru, wiśni oraz wody, jest to jednak bardziej kłopotliwe. Składniki należy umieścić w garnku po czym zagotować. Zostawić na ogniu przez około 15 min. (temperatura powinna wynosić około 160 stopni). Gorącą masę można przelać jednakowo jak w powyższym przepisie na papier do pieczenia i wepchnąć patyczki do lizaków. Możesz zobaczyć jak wyglądają różne patyczki wchodząc tutaj różne rodzaje patyczkow do lodów i szaszłyków.

Gdy przychodzą upały, każdy szuka przyjemnego ochłodzenia. Ażeby samodzielnie zrobić domowe lizaczki lodowe, wystarczy przygotować tylko kilka składników. Najbardziej orzeźwiające, to lizaczki wodne. Należy zaopatrzyć się w cytrynę, wodę i cukier, ażeby zrobić lemoniadę.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest ciekawy, kliknij na odnośnik do źródła (https://multibed.pl/), który ma fascynujące informacje na opisywany temat – będą one na pewno interesujące.

Proporcje zależne są od preferencji. Przelać mieszankę do foremek po czym wstawić do zamrażarki. Kiedy zaczną krzepnąć, wystarczy wsunąć patyczki do lizaków i poczekać aż całkowicie się zamrożą. Inny sposób to mrożenie soku rozrzedzonego niedużą ilością wody.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*