Z jakiego powodu należy pić herbatę

„Jeśli jest zimno, herbata cię ogrzeje. Jeżeli gorąco, herbata cię ochłodzi” – mawiał w dziewiętnastym wieku William Gladstone. Ten brytyjski polityk już wtedy wiedział to, co naukowcy odkryli aktualnie: że herbata nie odwadnia, jak wcześniej uważano, ale skutecznie gasi pragnienie.

herbata na wagę

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Ale właściwie czemu tu się dziwić, skoro to właśnie herbatę z chęcią piją mieszkańcy jednych z najcieplejszych zakątków naszej planety – w Maroko czy na Sri Lance. Dla odmiany żeglarze mają inny patent. Ich herbata jest nie słodka, a słona. Wiedzą, że sól zatrzymuje wodę w organizmie i uzupełnia sód, chlor, potas, magnez, które tracimy wraz z potem.

Aby w pełni korzystać z herbacianych dobrodziejstw, zarówno smakowych jak i zdrowotnych, należy sięgnąć po najlepsze gatunkowo herbaty liściaste. Na szczęście specjalistycznych sklepów herbacianych, takich jak ten strona znajdziemy sporo – również w sieci, a zakupy w nich wcale nie rujnują kieszeni. W takich sklepach nabędziemy herbaty paczkowane, ale też herbata na wagę , akcesoria herbaciane, porcelanę oraz akcesoria do jej zaparzania. Z racji iż zainteresowanie herbaciarniami jest ogromne, produkty są zawsze świeże.

Masz ochotę chłonąć dalej ciekawą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj pizza radom na nowej podstronie.

Którą herbatę przygotujemy sobie w upalny dzień czy też jesienny wieczór, zależy tylko od naszej fantazji. Herbata występuje bowiem w wielu rodzajach. Najczęściej spotykana to czarna, ulung (niebieska) i zielona. Herbata zielona jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zerwaniu. Powoduje to, iż posiada największą ilość bogatych składników, ponieważ nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata sklep internetowy wspomaga odchudzanie, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, odpręża i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, działa antynowotworowo. Spowalnia procesy starzeniu się komórek i dodaje energii… bardziej niż kawa.

filiżanka herbaty

Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Herbata jest napojem o dużych właściwościach zdrowotnych, ale powinniśmy pić ją z umiarem. 4-5 filiżanek codziennie to odpowiednia ilość.

Ten dający do myślenia materiał po prostu trzeba zgłębić. Odnosi się do pokrewnej problematyki, więc na pewno warto go poczytać. Kliknij – szczerze zalecam ten serwis.

W miarę możliwości dobrze jest pić ją godzinę po jedzeniu. Dobrze dobrana i właściwie przygotowana, może pomóc zatrzymać zdrowie i urodę.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*