Zbawienna moc herbaty

Rozgrzewa zimową porą, gasi pragnienie latem. Jeśli będziemy spożywać ją w odpowiednich ilościach, pozytywie wpłynie na zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wielkiej mocy? Herbata.

Zwyczaj picia herbaty narodził się w Chinach. Wedle chińskich legend, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, zielarzowi i uczonemu. Pewnego razu, cesarzowi gotującemu wodę wpadło do kubka kilka listków z krzewu rosnącego przy pałacu. Historia o nowym delikatnym smaku, tak niechcący przyprawionej wody rozniosła się szybko i daleko . Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko fantastyczny smak, ale i coś, co ma wielką wartość, szczególnie w obecnych, zapracowanych czasach – czas poświęcony drugiemu człowiekowi.

Niezwykle interesują nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością ustosunkujemy się do każdej wieści.

Ten moment, w którym zwalniamy, nigdzie się nigdzie nie pędzimy, to ukłon w stronę dalekiej, chińskiej tradycji.

herbata

Źródło: pixabay.com

Którą herbatę my kupimy – zależy tylko od nas. Herbata występuje bowiem w wielu odmianach. Najczęściej goszcząca na polskich stołach – czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) oraz zielona. Ta ostatnia jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu bezpośrednio po zerwaniu. Powoduje to, iż posiada najwięcej ważnych składników, ponieważ nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata pomaga w spalaniu zbędnych kilogramów, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, odpręża i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, skutecznie zapobiega nowotworom Zapobiega starzeniu się komórek i dodaje energii bardziej niż kawa. Chińczycy uważają, iż chroni serce, regeneruje mózg, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi. Wspomaga również pamięć i ma działanie odtruwające.

Aby przekonać się o cudownej mocy złotego naparu, powinniśmy wybierać tylko produkty wysokogatunkowe. Specjalistycznych sklepów herbacianych mamy wiele – zwłaszcza internetowych. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najbardziej odległe zakątki świata.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*