Myślisz o ekologicznym i zdrowym pożywieniu? Nie wiesz, w jakim miejscu takie zakupić? Takie rarytasy odnajdziesz na targu

Mnóstwo ludzi się zastanawia – skąd brać dobrą i co najistotniejsze zdrową żywność? Odpowiedź jest prosta. Najlepiej z działki, co jednak jeśli nie mamy takiej możliwości. Prawdopodobnie jej po prostu nie mamy albo nie mam czasu na jej pielęgnacje. A nawetjeśli zajmujemy się swoja działką, to zbiorów stamtąd jest zbyt mało. W tego typu sytuacji najlepiej kupić coś z targów ze zdrową żywnością ekologiczną.

Poradnik miłośnika makaronu

Autor: Międzybrodzkie Makarony
Źródło: Międzybrodzkie Makarony

Zazwyczaj na targowiskach można nabyć żywność prosto od rolników. Jest tam tak wiele wspaniałych warzyw, owoców, ziaren, grzybów czy orzechów, że z pewnością będziemy zachwyceni. W znacznej części są nieprzetworzone, lokalne, świeże, posiadające konserwantów. Co więcej, na takim targowisku można również kupić inne interesujące produkty, jak mąka (sprawdź: pellety pszenne) ekologiczna. Na targach nie kupimy wyjałowionej, przemysłowej żywności, ze sztucznymi barwnikami, szkodliwym cukrem.

Takieszkodliwe dla organizmu składniki znaleźć możemy na każdym kroku, w sklepach i supermarketach. Na targowisku zaś jest naturalnie, sprzedawane są tam produkty żywieniowe, które bez problemu przyswoi nasz organizm. Wiadomo, żywność na targach nie jest idealna, jednak zawiera na pewno mniej chemii w porównaniu do wielu produktów. Na targach odnajdziesz dużąliczbę sezonowej żywności. Produkty tam sprzedawane są zwykle bez barwnych chemicznych pudełek. Jak wiemy równocześnie wszyscy, w standardowych sklepach jest ich aż za dużo. Ciekawa oferta: -> sprawdź przykłady o babce jajowatej.

Te barwne opakowania (pojemniki do zgrzewu) zamieniają się szybko w sterty śmieci, a za ich wywiezienie w końcu płacimy wszyscy. Te zanieczyszczenia przysługują się też niestety doskażenia gleby na przepełnionych wysypiskach śmieci. Niestety, na bazarach również rozdają zbyt wiele zrywek foliowych, niemniej, postaraj się za każdym razem zabierać swoją torebkę. Najlepiej zdają egzamin torby szmaciane. Ponadto, towary na bazarkach są zazwyczaj lokalne, z najbliższej okolicy, nie są zaś transportowane z zagranicy.

bułki

Autor: Schrift-Architekt
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo ekologiczne, bo nie musimy tyle tracić benzyny, by je przetransportować.Wspierając tego typu sprzedaży możemy dbać o czyste powietrze i zużywanie mniejszej ilości zasobów – . No i w końcu na targowiskach jest po prostu przyjemniej, gdyż sprawunki możemy robić na dworze, a nie w zamknięciu, jak to się dzieje w galeriach handlowych.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*