Jakim sposobem umeblowanie sklepu może wpłynąć na wyniki sprzedaży, podstawowe odmiany regałów sklepowych.

Zwiększająca się liczba osób prowadzących swój sklep jest świadomych tego, jak istotną rolę będą odgrywać w nim dobrze dobrane meble. Wielu klientom jak i właścicielom może się wydawać, że jakie to będzie miało znaczenie, regał to regał, ważne aby wszystko mogło się na nim zmieścić. Lecz w praktyce całkowicie inaczej to wygląda, potwierdzają to wieloletnie badania, wykonane przez największych specjalistów którzy się zajmują tego typu tematami.

regał sklepowy

Autor: Trace Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Wielokrotnie udowodniano, że odpowiednie zaplanowanie powierzchni sklepu i zastosowanie właściwie dobranych regałów może powiększyć obrót nawet o kilka procent. A że czasami są to procenty, które decydować mogą o tym, czy dany sklep poradzi sobie na rynku, to właściciele na pewno powinni pochylić się nieco głębiej nad tym aspektem i w razie konieczności wykonać niezbędne zmiany. Czasami dużo nie trzeba, bo wystarczy lekko przestawić regały sklepowe, w nieco inny sposób ułożyć produkty czy zaplanować odpowiednie ścieregały (przejrzyj stronę -> regały drive-in) niekiedy do zmiany będzie całościowe wyposażenie, ale może to być konieczna inwestycja, aby jakieś miejsce mogło dalej funkcjonować.

W większości sklepów od samego początku widać parę różnych typów mebli i wyposażenia. Rzecz jasna najwięcej powierzchni zajmują przeważnie regały, na jakich wykładane są towary. Odpowiednio zaplanowany regał w odpowiedniej kolorystyce może w dużym stopniu podnieść sprzedaż, dlatego też warto przy jego wyborze sięgnąć do wiedzy, która już wiele lat temu została przez kogoś opracowana. Ważną rolę w sklepach spożywczych odgrywają regały chłodnicze, to w nich układa się produkty nabiałowe, wędliny, ryby i wiele innych towarów wymagających przechowywania w obniżonej temperaturze (więcej na ). Regały chłodnicze oferowane są w wersjach otwartych i z drzwiczkami, mają też bardzo różnorodną konstrukcję, więc powinno się je każdorazowo dobierać do danego sklepu. Wybór ten można od razu połączyć z kupnem zamrażarek, te z kolei są niezbędne do przechowywania mrożonek, lodów, a także mięs i ryb, wszystkie te produkty wymagają odpowiednio niskiej temperatury poniżej zera.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*