Nasze polskie jabłka- sukces naszych sadowników

Nasz kraj jest naprawdę fantastycznym miejscem dla sadowników. I chociaż nie mamy warunków do uprawy cytrusów ani też drzewa bananowe nie rosną w naszych ogródkach, to i tak mamy sporo do zaoferowania. Od dawna już jabłka z Polski uważa się za jedne z tych z najwyższej półki.

Nie musimy ich sprowadzać do Polski, bo polskie jabłka na pewno nam wystarczą. Zwłaszcza, że sadownicy zadbali o to, byśmy mieli faktycznie bardzo duży wybór. Jest kilkanaście odmian jabłek, co sprawia wszystkim uda się znaleźć smak, który będzie odpowiadał ich podniebieniu. Dlatego faktycznie dobrze posprawdzać, jakie konkretnie jabłka kupiliśmy. Bo dobrze znać, chociaż parę odmian jabłek w kraju, w którym jest ich faktycznie dużo i naprawdę fenomenalnie smakują- . Dobrze, więc robić z nich jakieś przetwory i upiec z nimi ciasta, bo w taki sposób wykorzystujemy je najlepiej. Wiadomo, że warto również dla zdrowotności spożyć jedno jabłko dziennie. Niedawno w szkołach rozpoczęła się akcja , która jest związana z dawaniem uczniom oraz nauczycielom jabłek, to akcja promująca nie tylko zdrowe jedzenie, ale również regionalne produkty. I tego rodzaju akcji na sto procent powinno organizować więcej.

Owoce to zrdowie

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Eksport jabłek

Ogólnie rzecz ujmując nasz kraj słynie z wspaniałych jabłek, z tego powodu eksport jabłek na tak wielką skalę nikogo nie zaskakuje. Jabłka są eksportowane do wielu państw Europy ale nie tylko. Firmy, które zajmują się przewozem jabłek mają ręce pełne roboty. Skupy jabłek również. Nie mówiąc nawet o sadownikach, którzy muszą uwijać się przy swych jabłoniach, by owoce były naprawdę fantastyczne. Jabłka to produkt , który nietrudno dostać w naszym kraju. Liderem w tej branży jest Świeży Owoc Sp. z o. o. . W wielu miejscach rosną jabłonki, z których da się bez problemu pozrywać kilka owoców. To nie jest tak, że jabłka możemy znaleźć jedynie w sklepach. Sporo osób ma za swymi domami jabłonkę na przykład z papierówkami, albo drzewo z zimową odmianą jabłek. Tak, więc wszyscy w pewien sposób byliśmy wychowani na jabłkach. Może, dlatego tak często nie potrafimy docenić tego owocu, który jest niesamowicie pożądany w rożnych innych miejscach. Dobrze, więc podumać o tym, że i my Polacy nie możemy zapomnieć jak cudownymi owocami są jabłka.