Która z nas nie kocha słodyczy – to pytanie czysto retoryczne, ponieważ za przepyszne ciastka albo muffinki niejednokrotnie dałybyśmy się zabić

Muffinka nie była standardowym polskim ciastkiem. Tendencja na te fikuśne ciastka przybyła do nas z zagranicy. W większości muffinki bywają czekoladowe, ale jest szansa także spotkać wariacje na temat i na przykład skosztować wersję waniliową.

Jeśli ciasto jest przepisowo upieczone, nie może być suche. Pyszna muffinka musi roztapiać się na podniebieniu – z tego oto powodu polubiły ją miliony rodaków znad Wisły.
zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zostać najlepszą gospodynią i upiec własnoręcznie muffinki, to należy na początek nabyć formy do muffinek. Nie jest to duży wydatek, a wybór jest potężny.

Jeżeli masz chęć zdobyć dodatkowe dane na przedstawiany temat, odkryj ponadto (https://pakujmy.pl/pl/c/Reczniki-papierowe-i-czysciwa/77) pozostałe nasze witryny na zbliżony temat – one też są zajmujące.

Możemy na przykład nabyć papilotki do muffinek, zatem papierowe formy, które są jednokrotnego użytku. Po zjedzeniu tortach (polecamy strona tutaj) trafiają one do śmieci. Z tego powodu zakupuje się je zazwyczaj w dosyć sporych ilościach – przykładowo 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek mają różne barwy oraz wzory, nawet pojemność może być czasami różna. Jeżeli myślimy już o czymś bardziej profesjonalnym trzeba podumać nad faktem czy nie posłużyłyby nam duże formy do muffinek, w których można jednocześnie piec od 6 do 12 ciastek. Formy te są najczęściej wykonane z wysokiej klasy stali węglowej i będą z nami długi czas.

Warto czasami poeksperymentować w kuchni i stworzyć własną mini cukiernię, do której zaprosimy bliskich i znajomych, żeby ugościć ich własnymi ciastkami – na przykład czekoladowymi muffinkami.