Wieczór z wyśmienitym trunkiem oraz pysznym przysmakiem? To znakomity pomysł, ale należy zadbać o piękną oprawę!

Przyjemnie czasami zasiąść przy dobrym winie i rozluźnić się po ciężkim dniu. Ten moment może zyskać wspaniałą oprawę, a wtenczas z pewnością będzie jeszcze przyjemniej!

Wino w dobrym naczyniu
szynka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, gdy podaje się wino (zobacz: wina z regionu tokaj) do kolacji albo podczas towarzyskiego Spotkania, należy zadbać o właściwe naczynia. Wino (zobacz nalewak do wina) można przelewać do karafki, a wtenczas będzie prezentować się naprawdę okazale. Karafki są teraz dostępne w licznych wariantach. Najelegantsze są oczywiście naczynia z kryształu, lecz można kupić szklane i również będą prezentować się pięknie. Karafka najlepiej sprawdzi się latem, ale na zimę warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Rzeczone naczynia znakomicie trzymają temperaturę napoju, przez co okazuje się rzeczywiście smaczny.
Nie zapomnij o przekąsce – deska serów sprawdzi się optymalnie!
bar

Autor: Grannies Kitchen
Źródło: http://www.flickr.com
Do dobrego wina trzeba podać równie pyszne przekąski. Bez wątpienia przy spożywaniu tak eleganckiego trunku powinno się zaserwować coś wykwintnego, a sery w tym momencie będą idealne. Warto je podać na ładnej desce. Deski do serów przydadzą się w każdej kuchni. Można je stosować również do podawania pozostałych przekąsek. Pośród desek do serów napotyka się przeróżne przedmioty. W salonach z dodatkami do domu można nabyć deski drewniane, kamienne albo szklane.

Niektóre mają w komplecie profesjonalny nóż do krojenia sera, następne szklaną paterę, za sprawą której przysmaki nie zsychają się. Taka deska do serów to także świetny pomysł na podarek do nowego domu, gdyż przyda się każdej gospodyni domowej.