Naczynia emaliowane

Garnki to nieodzowne detale w każdym domu. Bez nich nie ma rodzinnego obiadu, przy ogromnym stole. Garnki najczęściej dobiera się do design-u kuchni, ale także i do preferencji, lub zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród naczyń mamy spory wybór w kolorystyce, rozmiarach, jak i jakości zrobienia. Naczynia można bardzo dobrze dostosować zarazem do koloru kuchni, jak i smaku.

Czajnik

Najistotniejszy jest natomiast wybór materiału z jakiego stworzone są garnki. I tutaj dla wielu zaczynają się problemy . . . Zazwyczaj zadawane zapytania to: Jaki wybrać najwłaściwszy garnek dla mojej familii? Czy posiadając malutkie dziecko mogę pichcić w obojętnie jakim naczyniu? Jeżeli jestem osobą uczuloną to czy mogę gotować w naczyniu ze stali nierdzewnej? Do jakiego garnka jedzenie się nie przypala? Jaki garnek jest najbardziej energooszczędny? Które naczynia najlepiej nadają się na indukcję?

Wbrew pozorom zapytania są bardzo trafne i każdy, kto stoi przed dokonaniem wyboru naczyń winien znaleźć na nie odpowiedź. W artykule postaramy się Państwu zaprezentować profil garnków, które dopiero co podbijają nasz rynek.

W polepszonej wersji na rynku pojawiły się garnki, które dawniej kupowane były przez nasze babuszki.

To świetnie, że chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat. Wówczas przejdź do podstrony (https://pakujmy.pl/pl/c/Z-papieru-i-tektury/58), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Mowa tu o garnkach emaliowanych, które właśnie przechodzą niezwykle burzliwie swoje odrodzenie (pełna oferta sklepu). Garnki emaliowane kojarzone są przez wielu ze powszednimi, prostymi i niezbyt estetycznymi garnkami z cienką warstwą emalii, która może ulec zniszczeniu przy pierwszym, nieszczęsnym uderzeniu. Naczynia te nie tylko były dawniej nietrwałe, ale również niepraktyczne w korzystaniu, gdyż do warstwy emalii trwale przywierała żywność.

Tymczasem producenci garnków emaliowanych stworzyli nowiutkie technologie i zaczęli współpracę z projektantami, czego rezultatem stały się nowoczesne naczynia emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt przedsiębiorstwa Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz bardzo dużo innych. Naczynia te nie tylko posiadają grubszą emalię, ale również uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Pośród odmłodzonych naczyń emaliowanych bardzo chętnie kupowane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z wieloletnią tradycją i co najistotniejsze z wielkim zaufaniem konsumentów.

Garnki emaliowane są wręcz wykonane do gotowania potraw dla naszych małych pociech, jak również dla uczuleniowców, ponieważ nie wydzielają żadnych związków, a co się z tym wiąże są niegroźne dla zdrowia.

Ciekawi Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij tutaj – ta następna strona (https://www.sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Smak-Wina_Wino-slodkie_Tokaj-583.html) proponuje pokrewną tematykę.

Nowoczesne naczynia emaliowane posiadają specjalną powłokę wewnątrz, która sprawia, że gotowane posiłki nie przyklejają się do dna, a garnek łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie modyfikuje smaku żadnej potrawy, co pozwala zachwycać się smakiem utworzonych potraw w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz garnków posiada częstokroć filtr UV co pozwala cieszyć się ślicznym kolorem naczyń przez wiele lat. Odmłodzone produkty emaliowane to przede wszystkim garnki na indukcję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na korzystanie z naczyń na nowoczesnych kuchniach.

Źródło: Garneczki