Naczynia emaliowane

Garnki to nieodzowne detale w każdym domu. Bez nich nie ma rodzinnego obiadu, przy ogromnym stole. Garnki najczęściej dobiera się do design-u kuchni, ale także i do preferencji, lub zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród naczyń mamy spory wybór w kolorystyce, rozmiarach, jak i jakości zrobienia. Naczynia można bardzo dobrze dostosować zarazem do koloru kuchni, jak i smaku.

Czajnik

Najistotniejszy jest natomiast wybór materiału z jakiego stworzone są garnki. I tutaj dla wielu zaczynają się problemy . . . Zazwyczaj zadawane zapytania to:
Jaki wybrać najwłaściwszy garnek dla mojej familii? Czy posiadając malutkie dziecko mogę pichcić w obojętnie jakim naczyniu? Jeżeli jestem osobą uczuloną to czy mogę gotować w naczyniu ze stali nierdzewnej?
Do jakiego garnka jedzenie się nie przypala? Jaki garnek jest najbardziej energooszczędny? Które naczynia najlepiej nadają się na indukcję?

Wbrew pozorom zapytania są bardzo trafne i każdy, kto stoi przed dokonaniem wyboru naczyń winien znaleźć na nie odpowiedź. W artykule postaramy się Państwu zaprezentować profil garnków, które dopiero co podbijają nasz rynek.

W polepszonej wersji na rynku pojawiły się garnki, które dawniej kupowane były przez nasze babuszki.

To świetnie, że chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat. Wówczas przejdź do podstrony (https://pakujmy.pl/pl/c/Z-papieru-i-tektury/58), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Mowa tu o garnkach emaliowanych, które właśnie przechodzą niezwykle burzliwie swoje odrodzenie (pełna oferta sklepu). Garnki emaliowane kojarzone są przez wielu ze powszednimi, prostymi i niezbyt estetycznymi garnkami z cienką warstwą emalii, która może ulec zniszczeniu przy pierwszym, nieszczęsnym uderzeniu. Naczynia te nie tylko były dawniej nietrwałe, ale również niepraktyczne w korzystaniu, gdyż do warstwy emalii trwale przywierała żywność.

Tymczasem producenci garnków emaliowanych stworzyli nowiutkie technologie i zaczęli współpracę z projektantami, czego rezultatem stały się nowoczesne naczynia emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt przedsiębiorstwa Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz bardzo dużo innych. Naczynia te nie tylko posiadają grubszą emalię, ale również uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Pośród odmłodzonych naczyń emaliowanych bardzo chętnie kupowane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z wieloletnią tradycją i co najistotniejsze z wielkim zaufaniem konsumentów.

Garnki emaliowane są wręcz wykonane do gotowania potraw dla naszych małych pociech, jak również dla uczuleniowców, ponieważ nie wydzielają żadnych związków, a co się z tym wiąże są niegroźne dla zdrowia. Nowoczesne naczynia emaliowane posiadają specjalną powłokę wewnątrz, która sprawia, że gotowane posiłki nie przyklejają się do dna, a garnek łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie modyfikuje smaku żadnej potrawy, co pozwala zachwycać się smakiem utworzonych potraw w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz garnków posiada częstokroć filtr UV co pozwala cieszyć się ślicznym kolorem naczyń przez wiele lat. Odmłodzone produkty emaliowane to przede wszystkim garnki nagarnki (szczegóły w podanym źródle)cję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na korzystanie z naczyń na nowoczesnych kuchniach.

Źródło: Garneczki