Nowe pojęcia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi radzić i jak podejść do tego typu zagadnień?

Żyjemy w świecie, który niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego możemy oczekiwać, przynajmniej w miejscu, które dobrze znamy. Poznaliśmy to co poznaliśmy, jesteśmy połapani w podstawowych definicjach odnoszących się do naszego życia. Przychodzą jednakowoż takie momenty, że jesteśmy zmuszeni rozpocząć zupełnie od początku, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś za granicą, gdzie wszystko jest po prostu nieznane. Co w takiej sytuacji robić, jak przygotować się do nowego startu?
Porównać to można do tego, że jeśli znałeś pojęcie „garnek” i doskonale zdajesz sobie sprawę, co to znaczy, to nagle powinieneś się mocniej zagłębić w to pojęcie i poznać pozostałe pojęcia, na przykład czym są garnki żeliwne albo patelnie żeliwne. Identycznie właśnie jesteśmy w stanie to porównać do nowej zmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś państwie po prostu generalnie, to nagle należy być gotowym na więcej, nagle należy wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się karkołomne.

Wiadomo, początki od zawsze są skomplikowane, a jeśli zaczynasz wszystko od początku pewnie przeżyjesz szok – jeśli przebywasz za granicą, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Ale bez stresu, to całkowicie zwyczajne, dziwne, żebyś potrafił zareagować na wszystko ze spokojem i bez żadnego zdziwienia, tego typu reakcja nie byłaby na pewno szczera, ponadto, blokowałbyś się psychicznie tego typu podejściem, ponieważ zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zamkną drzwi i nie pozwalał nikomu wejść. To złe podejście, chociaż wielu ludzi dokładnie tak na początku reaguje. Jednak najważniejsze to zaakceptować wszystko takie, jakim jest. To Ty przyjechałeś w nowe miejsce, nie na odwrót.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Twoich potrzeb, to Ty musisz przystosować się do niej. Potraktuj to nowe miejsce jak swojego kota. Wiesz, że Cię wkurza i pragnąłbyś go zmienić, lecz wiesz również, iż nie jest to zbyt realne, on zawsze zostanie taki sam, ponieważ taka jest jego natura. Podobnie jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie zmienisz.

Szukasz uzupełniających materiałów na prezentowany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej serwis ekspresów do kawy saeco a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Korzystniej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a błyskawicznie się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd stopniowo i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.