Najlepsze wyposażenie do każdego gabinetu stomatologicznego

Wielu stomatologów po osiągnięciu odpowiedniego doświadczenia decyduje się na otworzenie swojego gabinetu dentystycznego i rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Jednak trzeba zabrać się za to rozsądnie, ponieważ jest mnóstwo rzeczy, o których trzeba myśleć, a i koszty takich prac nie są niskie.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Po pierwsze trzeba rozpocząć od znalezienia jakiegoś lokalu na swój uroda (np. zobacz). Lokalizacja oczywiście będzie ważna, w okolicy powinien być jakiś parking dla klientów, a sam gabinet raczej powinien być położony w miejscu, do którego prosto dojechać. Można przyjąć, że na potrzeby jednego stomatologa zupełnie powinna wystarczyć powierzchnia piętnastu metrów kwadratowych.

Musi się tam zmieścić poczekalnia, ubikacja oraz gabinet. Wyposażenie dobrze żeby było z łatwo zmywalnych materiałów, już na etapie projektowania bezwzględnie trzeba zadbać o to, aby meble i wyposażenie było zgodne z wymogami sanepidu. Warto pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i wszystko rozplanować pod nich, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo w środku gabinetu, przykładowo stosując bardziej odporne na plamy antypoślizgowe podłoża.

A odpowiedni sprzęt? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli dentyście to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu samego lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cen jest bardzo duża, ale bez kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych przeważnie trudno myśleć o porządnym wyposażeniu. Lecz nie opłaca się robić tu za dużych oszczędności. zabieg (np. pozostałe wiadomości) urządza się pod kątem użytkowania przez następne kilka lat, i kupno urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę sprawi, że w dalszej przyszłości można będzie uciec od jego niepotrzebnej wymiany.

Głównym elementem każdego gabinetu jest fotel stomatologiczny, na jakim przyjmowani są pacjenci. Fotel będzie przeważnie połączony z dentystycznym panelem, na jakim montuje się wszystkie potrzebne urządzenia i przyrządy, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka czy turbina stomatologiczna. Ważnym elementem wyposażenia gabinetu musi też być autoklaw, w jakim sterylizuje się używane przez lekarza narzędzia. Koniecznie trzeba także nabyć sporo dodatkowego wyposażenia, takiego jak na przykład lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*