Masz yorka? Dowiedz się, co może ci się przydać, aby odpowiednio się nim opiekować

Piesek w domu sprawia dużo radości. Zwłaszcza, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, powinieneś wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem nie sprawiała kłopotów i dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Posiadając własny dom może się okazać, że psiak znalazł otwór w siatce, dlatego poszedł na dłuższy spacer i długo nie wraca albo – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tego względu gdy tylko pies trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można wybrać w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy kluczowych artykułów zaliczają się miski plastikowe bądź metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Potrzebna jest też miseczka na wodę, a aby zachować czystość dobrze jest dokupić specjalną podkładkę pod miski. Pożyteczny jest także pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Poza tym taki pojemnik skutecznie chroni przed nie zawsze przyjemną wonią karmy, co dotychczas roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można myć w zmywarkach oraz mają specjalną łyżkę do nakładania karmy – pojemniki na suchą karmę. Psiakowi trzeba także przyszykować specjalne posłanie, na przykład w formie poduszki, gąbki lub legowiska – domku, fantastycznego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska powinny dać się prać w pralce, aby od czasu do czasu móc je odświeżyć. Aby nasz przyjaciel ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnacji zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można także zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, a sierść pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością znajdziesz w sklepie dla zwierząt w twojej miejscowości, ale możesz też poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. wszystko dla Yorka. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów, gdyż legowisko musi zapewniać komfortowy sen, a plastikowa miska nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia substancji.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*