Uroczyste ostatnie pożegnanie naszej bliskiej osoby

Odejście najbliższej osoby w każdym przypadku jest dla krewnych ogromnym bólem, nieważne czy ma miejsce ona niespodziewanie, przykładowo w wyniku wypadku, czy też jest normalną konsekwencją, zakończeniem długiego egzystencji lub wyczerpującej schorzenia, za każdym razem boli w taki sam sposób.

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com
Za każdym razem tak samo ciężko nam się z nią pogodzić i w każdym przypadku jest źródłem ogromnego cierpienia. Ostatnie co po śmierci bliskiej nam osoby jesteśmy w stanie uczynić dla zmarłego to pogrzebać go z należytą czcią i uszanowaniem. Każdy z nas pragnie, aby pogrzeb było właściwe, poprzez nie wyrażamy naszą miłość do osoby, której nie ma już na tej ziemi.

zorganizowanie pogrzebu jest związana z wieloma załatwieniami, jakimi bliscy, ubolewający nad utratą, nie dadzą rady się zająć, jednak większość zakładów pogrzebowych, oferuje uporanie się z wszystkich procedur, na podstawie doręczonego aktu zgonu. Zobacz również informację na stronie: Powszechnie przyjętą formą powiadamiania o śmierci człowieka są |nekrologi, które rozwiesza się w miejscach publicznych, albo drukuje gazetach, nekrolog uwzględnia informacje o zaplanowanym pogrzebie oraz jak długo żył nieboszczyk.

Na dzień dzisiejszy w Polsce są dwa możliwości na pogrzebanie umarłego, pierwszy to pochówek katakumbie, drugi to spalenie zwłok. Rodzaj pogrzebu jest ogólnie wybierany zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, jeżeli takowa nie pozostała wyrażona, decyzję podejmują najbliżsi, pogrzebanie zwłok w grobie ziemnym jest najpopularniejsze. Zapraszamy na stronę: http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/produkty.html

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
W obyczaju europejskiej tradycją jest odprowadzenie trumny lub urny na cmentarz w kondukcie pogrzebowym, w którym uczestniczą, najbliżsi, sąsiedzi i przyjaciele nieboszczyka. Zwyczajem jest również składanie wyrazów współczucia bliskim zmarłego. W trakcie uroczystości pogrzebowych wygłaszane jest również ostatnie pożegnanie zmarłego, w którym osoby najbardziej z nim związane wyrażają swój żal oraz wspominają życie osoby, którą żegnają.
Znanym częścią pogrzebu zmarłego są wieńce i znicze, jakie stawia się przy nagrobku, lub w katakumbie, kiedy trumna z ciałem zostanie złożona.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*