Jak robić zakupy i nie przepłacić? To naprawdę proste, należy trzymać się najbardziej istotnych ustaleń

Po zakupach w markecie Twoje konto staje się ogołocone o paręset złotych. A przecież tak naprawdę nic nie kupiłeś! Jak to się dzieje, że paragon wciąż się wydłuża, a sumy zostawiane w sklepie ciągle rosną?

zakupy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niestety, sklepy wiedzą jak nas kusić, a marketing to skuteczna broń. Nie miej jednak wyrzutów sumienia! Niepotrzebne przedmioty i spore rachunki to zmora każdego przeciętnego człowieka. Czy istnieje jakiś sposób, ażeby pokonać bystrych PR-owców z wielkich korporacji zajmujących się handlem? Niestety, to chyba jest niewykonalne.

Lecz można ich zawsze nieco przechytrzyć! Zrób listę! Lista zakupów to bardzo dobry pomysł na zminimalizowanie wydatków. Nim pójdziesz do sklepu, przekonaj się dobrze, czego Ci brak i co musisz kupić. Chodząc po sklepie koncentruj się na niej, a nie będą Cię kusić inne, niepotrzebne przedmioty w przecudnych opakowaniach. Musimy pamiętać, żeby trzymać się ściśle takiej listy zakupów oraz nie wykraczać poza nią. Na takiej liście powinny znaleźć się przedmioty takie jak: również planować domowy budżet.

Odpowiada Ci ten artykuł? Super, ale kliknij jeszcze tutaj – przeczytasz tam bardzo użyteczny wpis, który też okaże się dla Ciebie wartościowy.

Zobaczmy, co należy kupić i ustalmy, ile mniej więcej chcemy wydać na tego typu zakupy. Zorientujmy się w cenach produktów. By pomniejszyć wydatki, możemy zakupić niektóre przedmioty po niższej cenie. W dzisiejszych czasach supermarkety proponują wiele tańszych odpowiedników równie odpowiedniej jakości. Mogą to być przykładowo papierowe ręczniki czy papier toaletowy, lecz też niektóre proste rzeczy spożywcze typu jogurt naturalny. Można je testować, a potem kupić. Oszczędzajmy z głową. Zastanówmy się jakie bardziej tanie rzeczy nie odstępują jakością od tych bardziej drogich. Nie popadajmy też w paranoję. Nie należy oszczędzać na takich produktach jak mąka, chleb lub mięso. Gorsza jakość tychże produktów może spowodować wyrzucanie ich do kosza, co zwiększy nasze wydatki.

galeria handlowa

Autor: bargainmoose
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednakże, że oszczędzać powinniśmy wszędzie. Co to oznacza? Właściwie, nie ważne, gdzie jesteśmy, czy w naszym rodzinnym miasteczku, na wakacjach, czy robimy zakupy w Lublinie, liczy się to, ażeby zawsze trzymać się własnych postanowień, w takiej sytuacji uda nam się rzeczywiście oszczędzić.Przedmioty które musimy mieć na wyposażeniu: . Być może na początku tego nie zobaczymy, lecz jak mówi przysłowie, grosz do grosza… To tak jak z ćwiczeniami, błyskawicznie nie zobaczymy efektów, lecz wystarczy, że będziemy regularni, aż przekonamy się, że to jednak procentuje.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*