Metody na szybszą regenerację

Kiedy dowiadujemy się, że doszło do kontuzji myślimy o tym, co później. Jasne jest, że chce się jak szybko powrócić do pełnej sprawności, jednak nie za każdym razem jest to możliwe. Dlatego dobrze dwa razy się zastanowić zanim sięgniemy po jakieś nie do końca legalne czy też odpowiednie środki, bo to da prowizoryczne lepsze samopoczucie, ale z czasem może wywołać o wiele więcej niekorzystnych rezultatów.

operacja

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu jeśli doszło do jakiejś kontuzji musimy udać się do lekarza specjalisty, który będzie mógł na przykład stwierdzić, że najsensowniejsza będzie terapia czynnikami wzrostu . Najczęściej kojarzy się ona z tym, że jeżeli ktoś jest bardzo niski to w pewnym wieku poddaje się taką osobę właśnie tej terapii. Jednak terapia ta ma za zadanie również przyspieszenie regeneracji uszkodzonego miejsca. Czasem niezbędna jest operacja i rehabilitacja.

Są takie części naszegooperacja (np. sprawdź nas) które jeżeli uszkodzimy to niestety możemy nigdy nie powrócić do całkowitej sprawności. Owszem, jeśli kontuzja nie będzie za mocna to możemy się po niej pozbierać niemalże w stu procentach, ale jeśli uraz jest poważny, to niektórzy muszą pożegnać się np. z byciem sportowcem albo muszą wziąć pod uwagę to, że powróci im sprawność w zakresie ruchu w niewielkim stopniu. Czasem niezbędna jest operacja, na przykład operacja i rekonstrukcja krzyżowego więzadła. Po takiej operacji

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba liczyć się z tym, że konieczna będzie rehabilitacja (szczegółowe informacje). Ale nie możemy zacząć jej zbyt prędko, żeby po operacji nic nie uszkodzić.

Na dodatek nie możemy też zbyt długo czekać na rehabilitację, bo wtedy również może dojść do tego, że jakieś mięśnie zaczną zanikać. W takiej sytuacji rehabilitacja przedłuży się. Jak można się domyślić wszystko jest zależne od cech konkretnej osoby. Dobrze odnaleźć w swojej miejscowości dobrego ortopedę. Jeśli na przykład mieszkamy w Krakowie to nie będzie to problem. Wiadomo ortopeda Kraków to ogromne miasto gdzie łatwiej będzie znaleźć ortopedę , który naprawdę zna się na rzeczy (więcej tu Jednak musimy porządnie się rozejrzeć, by znaleźć dobrego ortopedę nawet w mniejszych miastach. Ortopeda wytłumaczy nam czy po pierwsze niezbędna będzie operacja a potem zajmie się wskazaniem nam odpowiedniej rehabilitacji. A najistotniejsze to słuchać jego wskazówek, bo jeśli sami zrobimy coś wbrew jego poleceniom, to możemy być kaleką do końca życia.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*