Typy fachowych szwalni dostosowanych do zapotrzebowania na krajowym rynku

Jeszcze do niedawna duża liczba firm tekstylnych produkowała ubrania w Chinach z powodu oszczędności finansowych. Obecnie sporo spółek odzieżowych przenosi magazyny i szwalnie z powrotem do kraju.

Firmy tekstylne wycofują się z Chin, bo choć jeszcze niedawno produkowanie tam odzieży gwarantowało całkiem niezłą jakość przy niższych cenach, teraz jest inaczej. Problem w tym, iż obecnie opłaty znacznie wzrosły, zwłaszcza robocizna. Wygląda na to, że korzystniej finansowo wyjdą te spółki, które powierzą zlecenia szwalniom w naszym kraju, co sprawi, iż szwalnie odzieży będą dość dobrze funkcjonować.

Poznaj ofertę szwalni .

Źródło: http://futureblog.pl

Istnieją szwalnie, jakie nastawione są na produkcję kołder, pościeli, kap czy serwet dla branży hotelarskiej albo szpitali. Takie wyposażenie zwykle ma haftowany symbol, a zapotrzebowanie jest duże i idzie w tysiące sztuk. Produkowane są rozmaite warianty kolorystyczne, ale najczęściej jest tylko jeden model – zaprojektuj swoją własną kolekcję z Szwalnie bielizny pościelowej albo obrusów także muszą wykazać się specjalistycznym zapleczem maszynowym, bo z bali materiału wykraja się spore płachty, jakie są ze sobą zszywane albo są wykańczane.

Pewne szwalnie wykonują tylko fachową odzież, np. dla robotników (z uwzględnieniem pracy w trudnych warunkach), ze wzmocnionymi elementami (kolana), z tkanin dobrze izolujących. Rękawiczki robocze tego rodzaju też powinny mieć dobre wzmocnienia.

Zainteresował Cię nagłówek tego tekstu? Koniecznie sprawdź link (http://www.houseofskills.pl/pl/48,zarzadzanie.html), tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę trzeba to zobaczyć.

Szwalnie tego typu muszą mieć specjalne maszyny do skaju i tkanin grubszych. Szwalnie odzieży do uprawiania sportów przeżywają obecnie oblężenie, bo kolekcje odzieży tego typu i miejsca, jakie je sprzedają, mnożą się jak grzyby po deszczu, bo bycie fit stało się po prostu na topie. Są również miejsca, które specjalizują się w bieliźnie damskiej i męskiej. Posiadają profesjonalne maszyny do szycia drobnych elementów i wykończeniówki.

Na przeniesienie produkcji mają wpływ nie tylko czynniki płacowe, lecz także fakt, że zatarła się już radykalna granica wydzielająca kolekcje wiosna-lato i jesień-zima. Sezonów wypuszczania nowej kolekcji ubrań jest znacznie więcej, jest również bardzo dużo linii pomiędzy sezonami, lecz wypuszcza się ich mniejsze ilości. A do tego ludzie coraz większą wagę przykładają do ubrań produkowanych w Polsce.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*