Metody finansowania swojej firmy za pomocą środków pozyskiwanych z europejskich funduszy.

Od czasu gdy Polska weszła w skład Unii Europejskiej zaczęły się otwierać zupełnie nowe możliwości dla polskich firm. Dostępne się bowiem stały dotacje przeznaczone na rozpoczęcie lub rozwój działalności, co pozwoliło niejednej firmie możliwości zrealizowania pomysłów, na które w normalnych okolicznościach nie mogłyby sobie one pozwolić. Pieniądze przeznaczone na dopłaty są całkiem pokaźne, choć oczywiście nie wszystkie pomysły mają szansę na realizację.

dotacje z Unii Europejskiej

Autor: Jon Worth
Źródło: http://www.flickr.com

Urzędnicy unijni dokładnie wyznaczają priorytety i cele w czasie rozdzielania funduszy, i co rok będą one nieco inne, zależnie od tego, jakie formy aktywności będą preferowane akurat w danym czasie.

Czy zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej artykuły biurowe szczecin i przeczytaj tam kolejne zajmujące wpisy. Nie zwlekaj!

Środki unijne rozdzielane są na poziomie województw i każde z nich niezależnie, oczywiście zgodnie z unijnymi wytycznymi, przygotowuje i opracowuje wykaz programów, przy jakich przedsiębiorcy mogą się starać o dopłaty. Wynika to z tego, że w każdym rejonie kraju są odmienne wymagania w tym względzie i nacisk powinien być kładziony na inne rzeczy.

Do dnia dzisiejszego z unijnych funduszy miało okazję skorzystać dużo firm, i bez przerwy w kolejne ustawiają się następne, planujące przy pomocy otrzymanych środków zrealizować swój pomysł. Dziwić się zresztą nie ma czemu, dotacje na rozwój firmy pozwoliły pozwoliły na realizację wielu naprawdę ciekawych projektów (zdobądź dotacje), nie tylko zwiększając zatrudnieni, ale także podnosząc poziom gospodarki na wyższy poziom. Dofinansowania te są w zasadzie dostępne dla wszystkich firm, które będą mieć pomysły na ich zagospodarowanie, choć rzecz jasna należy spełnić trochę formalności.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej chromowanie na miedzi o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu właścicieli już na wstępie rezygnuje ze starań, wychodząc z założenia że pozyskiwanie funduszy unijnych jest za ciężkie. Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, zwłaszcza że w wielu przypadkach skorzystać można z pomocy jednej z licznych firm zajmujących się opracowywaniem wniosków i pomocą przy pozyskaniu dotacji – pomagamy w pozyskiwaniu funduszy. Mając dużo doświadczenia we współpracy z urzędami mogą one pomóc opracować wniosek i całą dokumentację zgodnie z wytycznymi urzędników, dzięki czemu szanse na dostanie dotacji znacznie mogą wzrosnąć.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*