Utrata potomka to jedna z największych tragedii, jakie mogą się przydarzyć

Wiele osób musiało pożegnać się ze swoim dzieckiem ostatecznie. Czasem chodziło o pociechę znajomego, które zginęło w wypadku, innym razem o kogoś z rodziny. Utrata dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą się przytrafić. Na cmentarzach widzimy nagrobki dziecięce i wierzący zastanawiają się jak Bóg mógł tak małe dzieci zabrać z Ziemi, Ci niewierzący nie są w stanie pojąć jaka siła sprawiła, że doszło do śmierci dziecka.

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe muszą mieć w swoich ofertach różne nagrobki, nawet dla tych najmniejszych dzieci. Rodziny, które mają wybrać pomnik często są zbyt przytłoczone żałobą by przebierać w ofertach i wybierają po prostu pierwszy z brzegu nagrobek. Praca w zakład pogrzebowy – (Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu) w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nasza polska pruderyjność prowadzi do tego, że jeśli mówi się o biznesie związanym ze śmiercią to wiele osób się oburza. Jednak taka właśnie jest prawda. Na tym świecie nie ma nic za darmo. Nagrobki dziecięce na stronie tborkowski.plNagrobki dziecięce na stronie to część biznesu w zakładach pogrzebowych. Wśród nagrobków dziecięcych jest taki sam wybór jak wśród tych dla dorosłych osób. Jednak mimo tego, że biznes musi się kręcić, to ludzie pracujący w zakładzie pogrzebowym są ludźmi, mimo pewnego uodpornienia na tragedie ludzkie, ciężko im przejść obojętnie nad śmiercią dziecka.

cmentarz

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Nam wszystkim dzieci kojarzą się z radością, z życiem. Gdy dowiadujemy się się, że jakieś małe dziecko umarło zaczynamy myśleć o własnym życiem, nad tym, dlaczego tak mały człowiek, który często niezbyt wiele przeżył musi już odejść? Nie da się zrozumieć bólu i cierpienia rodziny małego dziecka, bólu matki, która przeżyła swoje dziecko, bólu rodzeństwa, które kochało swojego brata czy siostrę. Nagrobki dziecięce, które widzimy będąc na cmentarzu to również nagrobki, które zostały postawione w wyniku brawury pijanego kierowcy, albo wypadku związanego z pijaństwem rodziców.

Nie zapominajmy, że niektóre nagrobki to nie nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, bo wszyscy wiemy, że wypadki się zdarzają, czasem dziecko umiera z powodu obojętności dorosłych. Nie bądźmy obojętni na krzywdę dzieci, bo kolejny nagrobek może powstać z naszego powodu.