Parę dobrych rad jak zatroszczyć się o swoje felgi

Warsztat naprawczy jest miejscem, gdzie każdy kierowca przynajmniej raz był lub będzie. Auta stosunkowo często ulegają rozmaitym uszkodzeniom, a o drobną kolizję czy stłuczkę nietrudno. Wybór punktów oferujących tego typu usługi jest w większości przypadków niezwykle bogaty, w każdym mieście znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Również oferowane usługi niejednokrotnie różnią się ze sobą, a ich różnorodność jest bardzo duża. Warsztaty oferują więc różnorodne przeglądy, wymianę oleju oraz innych elementów pojazdu, naprawę urządzeń, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Bardzo często dostępna jest także regeneracja felg. Jest to usługa na dzień dzisiejszy bardzo pożądana, toteż wiele warsztatów wprowadza ją do swojej oferty.

Podstawowe usługi – (serwis) warsztatoweWarsztaty samochodowe w większości przypadków podejmują się napraw wszystkich rodzajów aut osobowych, nierzadko również ciężarowych. Można tam naprawić uszkodzony silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych elementów mechanicznych auta. Ponadto dostępne są usługi naprawcze elementów elektrycznych pojazdu, takich jak alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Właściwie w każdym serwisie oferuje się usługi wulkanizacyjne, czyli zmianę opon, zarówno uszkodzonych jak i na przykład letnich na zimowe.

Naprawa felg

felga po renowacji

Jedną z popularniejszych usług jest regeneracja i konserwacja felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych odbywa się z użyciem specjalnego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to dokładnemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w przypadku, gdy nabywa się używany pojazd z lekko zużytymi felgami. Istnieją serwisy jak na przykład zakłady wykonujące piaskowanie felg w Krakowie wykonujące wyłącznie tego typu usługi. Oferują zarówno zmianę felg na nowe, jak i regenerację oraz chromowanie. Regeneracja ma miejsce poprzez oczyszczenie, a później pokrycie felgi kilkoma warstwami substancji wypełniającej wgłębienia. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak dużo trwalsze efekty. Kolejną popularną usługą jest malowanie felg. konserwacja (odnośnik)