Marzysz o tym, aby wydać swoją książkę? Jeżeli masz na to pieniądze, masz szansę skorzystać z usług profesjonalnej firmy

Niejedna osoba marzy o tym, aby napisać oraz opublikować własną powieść i dać ujście umiejętnościom literackim. Takie osoby ciągle coś piszą oraz niejednokrotnie chowają swoje dzieła do szuflady, ponieważ boją się, jak będą one przyjęte i nie mają odwagi posłać ich do wydawnictwa. Czasem zdarzają się również sytuacje, że wydawca nie potrafi docenić danego dzieła i zachodzi potrzeba, by poszukiwać odmiennej alternatywy.


Czy wiesz, gdzie wydać książkę?

książki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Początkujący autorzy oraz poeci nie w każdym wypadku wiedzą, gdzie powinni wysyłać swe dzieła.

Jeśli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (https://citycentralapartments.pl/blog/jakie-czynniki-wplywaja-na-ceny-noclegu-w-sezonie-i-poza-sezonem/), który bez wątpliwości również przyciągnie Twoją uwagę!

W pierwszej kolejności warto uwzględnić ewentualność publikowania w dobrym wydawnictwie, gdyż za takimi przedsiębiorstwami stoi wieloletnie doświadczenie, stali klienci, jak także liczne sprawdzone metody reklamy. Posyłając plik powieści, powinno zaznajomić się z ofertą wydawniczą danego wydawcy, żeby optymalnie wpasować się w katalog.

Pamiętaj – ciągle bądź na bieżąco. Wobec tego namawiamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego artykułu, który ukryliśmy pod poniższym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Wydawcy dostają setki propozycji wydawniczych miesięcznie, zatem szkoda tracić siłę na posyłanie rękopisu horroru do wydawcy, który wydaje tylko poezję czy romans.

A jeśli dostanę odpowiedź negatywną?

Choć na krajowym rynku wydawniczym z roku na rok pojawia się coraz więcej powieści, a do tego debiutanci cieszą się znacznym powodzeniem, nie tak łatwo jest zaistnieć w świecie literackim. Wydawcy bywają niesamowicie wymagający kiedy chodzi o nieznanych autorów, więc bardzo często spotyka się z odpowiedzią odmowną. Czy w takim wypadku powinno się porzucić marzenia o wydaniu swojej powieści? Naturalnie że nie! Wydanie własnej książki staje się możliwe także w firmach wydawniczych, które specjalizują się w publikowaniu utworów ze współfinansowaniem bądź na zupełny koszt autora. Jeżeli nie zamierzamy oczekiwać na odpowiedź z wydawnictwa, możemy zdecydować się taką ewentualność.


Mimo wszystko warto zachować rozwagę

książki, wydawnictwo

Autor: Jaka Santana
Źródło: http://www.flickr.com
Na ewentualność publikowania książki w takim wydawnictwie waży się coraz więcej ludzi, bo okazuje się to łatwe i często okazuje się jedyną możliwością, aby zaistnieć w świecie literackim. Przy wyborze firmy, której planujemy powierzyć naszą publikację, warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi są w opłacie, czy zaplanowana jest korekta i redakcja, czy będzie zaprojektowana okładka. Skontrolować trzeba też siatkę dystrybucyjną wydawcy, żeby być pewnym zbytu książki.