Studia to nie rozrywka, to przejażdżka bez trzymanki, która w efekcie doprowadzi cię nie wiadomo dokąd

Kończąc liceum, co połączone jest z męczarnią nad arkuszami maturalnymi i produktami ubocznymi po nieprzespanych nocach, nadciąga następny moment w życiu, nad którym powinieneś się zastanowić. Wymagają tego od ciebie rodzice, dziadkowie i może nawet ciocie z wujkami, jednak często zdarza się, iż tak naprawdę nie wiesz nadal co w życiu chcesz robić i pierwszy strzał może stać się niecelny.

Prawnik

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie hamują nas kursy typowane na egzamin maturalny, z tej przyczyny lepiej już wcześniej zacząć myśleć jaka sfera nauki nas interesuje. Jest to pewne wyzwanie, w szczególności, że jakiś czas temu chodliwe są kierunki niszowe, jednak nie zawsze zapewniają nam dobrą pracę, przynajmniej w Polsce. Niezaprzeczalnie najbardziej pewne są kierunki techniczne, nauki ścisłe, czy specjalności inżynierskie. Aczkolwiek, uznaniem cieszy się także niezmiennie prawo. Przez minionych parę lat liczba osób uczęszczających na ten kierunek mocno wzrosła. Teorii, opinii oraz rad co do właściwej decyzji jest tyle, ilu zainteresowanych.

ekscytujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to bez ociągania kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć tutaj (https://zielonastrefa.net/pielegnacja-ogrodow-wroclaw/) inne podobne posty.

Mimo wszystko ważne jest, żeby robić to, co się lubi. Dlatego też, jeżeli ktoś chciałby

grupa prawników

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

być kucharzem w Poznaniu, niech nim zostanie, finansista w Kielcach nie jest marnym wyborem, istotne jedynie na ile odpowiedzialnym, z kolei prawnik w Krakowie z pewnością należy do słynnych zawodów.

Jestem humanistą

Humanistom trudniej jest odszukać dobrą pracę po studiach, jednakże są konkretne nisze, w których winni sobie dać radę. Z przeprowadzonych badań wynika, iż absolwenci kończący filologię czeską, kulturoznawstwo, lingwistykę, czy muzykologię dostali pracę od razu po obronieniu dyplomu.

Obrazuje to na ile jest istotny kierunek, a jak specjalizacja. Na przykład, prawnik w Krakowie to żadna nowość, ale prawnik ze specjalnością prawo(zobacz gliwice notariusz) wojskowe to już pojedynczy przypadek.

Nowe widoki

Należy także zwrócić uwagę na świeżo otwierane kierunki. Wiele z nich kreowanych jest z myślą o wymaganiach zmieniającego się rynku pracy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oferuje geoinformatykę i fizykochemię, z kolei Uniwersytet Łódzki lingwistykę dla biznesu. Liczy się innowacyjność, więc mimo, że nie ma pewności sukcesu, opłaca się dokonać pogłębionych obserwacji czekających na nas możliwości.