Jakie mamy typy szkła? Czym się charakteryzują poszczególne modele? Co najkorzystniej wybrać?

Z wynajęciem szklarza jest jak z pozostałymi usługami – ma być dobrze, profesjonalnie i na temat. Całe szczęście dużo jest takiego rodzaju specjalistów na rynku, tak więc łatwo znaleźć coś dla własnych wymagań. Czasami jednakowoż warto coś wiedzieć na temat szkła, a więc to, jakiego rodzaju najlepiej wybrać, ażeby w trakcie rozmowy ze szklarzem orientować się, o jakiego rodzaju pojęciach mówimy.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze warte wspomnienia jest szkło transparentne tzw. float. Jest to szkło podstawowe, dosyć często wybierane oraz stosowane do produkcji szklanych – wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest płaskie, przeźroczyste, bez zniekształceń i optycznych wad. Wyróżnia je odcień, który jest widoczny na krawędziach i przemienia się w zieleń. Jeśli będziemy zdecydowani na usługi szklarskie, najkorzystniej we Wrocławiu, to można być pewnym, iż szklarz poleci nam istotnie taki rodzaj szkła. A to z tego powodu, iż to szkło ma rzeczywiście bardzo dużo zastosowań.

Pasuje więc właściwie do wielu rzeczy: drzwi (unikalne drzwi), kabin prysznicowych, okien, lamp oraz witryn. Inny rodzaj szkła to model optiwhite. Jest to szkło podobne do szkła transparentnego, lecz nie ma zielonego odcienia, tak więc lepiej się prezentuje oraz posiada większa przejrzystość. Z pewnością również lepiej odwzorowuje kolory, dzięki temu bardzo świetnie pasuje do grafik na szkle. Inny model szkło matowe, to po prostu szkło mleczne, które uzyskuje się dzięki chemicznej obróbce na jednej ze stron szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego rodzaju szkło prezentuje się jak zwykły float, z innej jest matowe. To szyba nieprzejrzysta, która jednakże gwarantuje dostateczną ilość światła w danym pomieszczeniu. Łagodzi też kontury osób i przedmiotów, a także oferuje prywatność w pomieszczeniach firmowych. Na koniec najlepiej powiedzieć o szkle (link fotografia na szkle) laminowanym.

Jest tworzone za pomocą zgrzewania ze sobą dwóch, lub więcej, szyb i folii laminującej, która występuje między nimi. Dzięki tego typu folii, jak dochodzi do stłuczenia, szkło się nie rozpada, ale jest przez nią utrzymywane, co gwarantuje naprawdę pokaźny komfort bezpieczeństwa. Z tego rodzaju wiedzą już będziemy wiedzieć, z jakiego rodzaju szkłem mamy do czynienia i co warto wybrać. Nie powinniśmy się obawiać jednakowoż o wszystkie pytać szklarza, powinien on rozwiać nasze wszystkie wątpliwości.