Porządne drzwi do firmy – gdzie nabyć?

stalowe (odkryj serwis) Kiedy projektujemy swoje własne lokum, większość komponentów możemy zastosować według swojego gustu. Tańsze lub bardziej kosztowne, stalowe czy szklane – nikt przecież nie będzie nas kontrolować. Jednak wszystko zupełnie odmiennie wygląda w momencie urządzania naszej nowej firmy, w której będą przebywać inni ludzie. Tutaj niestety trzeba stosować się do pewnych zasad i często nabywać artykuły trochę droższe, ale za to posiadające w konkretne atesty. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku drzwi.

Prawo pracy niezwykle dba o to, żeby żadnemu pracownikowi nie stała się najmniejsza ujma w trakcie służby. Z tego powodu został właśnie stworzony dział BHP, który zajmuje się eliminowaniem możliwych zagrożeń w poszczególnym miejscu pracy. Gdyż w momencie wypadku, to właśnie państwo w postaci ZUS-u musi wypłacić odszkodowanie. Dlatego też każda osoba, która zatrudnia ludzi na umowę na etat, musi im zapewnić szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Przez to dowiadujemy się, z jakiego powodu drzwi stalowe przeciwpożarowe (szerzej tu: http://mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/okienny-system-oddymiania) konieczne są w restauracyjnej kuchni oraz dlaczego te plastikowe są bardziej właściwe w biurach niż te drewniane. Jeśli jednak pragniemy aby wszystko u nas w firmie było dopięte na ostatni guzik w przypadku kontroli, warto zakupić drzwi z atestem, zwłaszcza jeżeli zajmujemy się branżą, w której częste są uszkodzenia ciała.

Żeby zakupić sprzęt z odpowiednim certyfikatem BHP w ogóle nie musimy zakupować go urzędowo. Są bowiem specjalistyczne firmy, które trudnią się produkowaniem tego rodzaju przedmiotów. Znajdziemy u nich także drzwi stalowe przeciwpożarowe, w różnych wariantach cenowych. Jeżeli mają być one stosowane w kuchni w zarządzanej przez nas restauracji, tańszy model będzie lepszy. Jeśli z kolei maja one prowadzić do hali produkcyjnej, w której częste są wysokie temperatury, dobrze będzie zainwestować w drogi egzemplarz. U tego konkretnego producenta możemy również znaleźć inne artykuły z atestem, jak szafki, instalacje elektryczne, apteczki i sporo innych. Jeżeli planujemy kompleksowe zakupy całego wyposażenia z certyfikowanymi produktami, warto zakupić wszystko w jednej firmie, możemy wtenczas otrzymać rabat. Dowiesz się więcej tutaj: specjaliści od zabezpieczeń ppoż LupusFire.

Jeśli potrzebne nam są drzwi stalowe przeciwpożarowe, należy zakupić takie z certyfikatem BHP. Gdyż jeśli będziemy mieli w swojej korporacji tylko takie produkty, w momencie jakiegoś wypadku szybciej możemy liczyć na zwrot kosztów. Poza tym, artykuły tego typu lepiej sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach, troszcząc się o nasze bezpieczeństwo.