W jaki sposób dobrze wybrać projekt mieszkania?

Czym się pokierować: bryłą budowli, dachem, ilością przyszłych mieszkańców czy zaprojektowanym tarasem? Przeanalizujmy kilka ważnych spraw dla budynków jednorodzinnych.

landszaft - samochody

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście tysięcy planów gotowych.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam przesyłki gabarytowe cennik, znajdziesz tu analogiczne informacje.

W znacznej części są to projekty tanich domów. Jeszcze parę lat wstecz było ich o połowę mniej. Jak z takiej ilości wyselekcjonować ten jedyny, zakładając, że „wznosimy jeden budynek na całe życie”? (projekty tanich domów – kliknij)

Gros inwestorów wybiera wymarzony plan budynku, bo jest „śliczny”. Jednakże, tak jak w życiu, to, iż projekt jest piękny, nie znaczy, iż domek będzie funkcjonalny. A przecież o to właśnie chodzi: żeby dom pełnił swoją funkcję – ażeby nam się doskonale, funkcjonalnie mieszkało, a nie by sąsiedzi podziwiali z zachwytem jak też nutką zazdrości, iż jest piękny. (Projekty domów) To dosyć częsty błąd wśród inwestorów.

Jeśli ten temat Cię zaciekawił, to odsyłam do strony www (http://ortodoncjabecker.pl/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zaciekawią.

Nie mówię, ażeby w związku z tym skreślać na wstępie budynki schludne, urocze itd., lecz powinniśmy zajrzeć do środka, żeby przekonać się na 100 procent, iż nie dość, że domek podoba mi się pod względem bryły, ale i spełnia me wymagania funkcjonalne.

Jeżeli mamy już za sobą zmagania z planem miejscowym jak też przeanalizowane wymiary działki, teraz skupmy się na tym, czego ja – jako przyszły eksploatator domku – wymagam od planu? Na co zwracać uwagę pod względem ergonomiczności? Jeśli decydujemy się na projekt budynku, należy wyimaginować sobie codzienną ścieżkę działania w domu, nastawić się na logistyczne rozmyślania a także odpowiedzieć sobie na kilka wątpliwości. Wyselekcjonujmy projekt budynku na miarę swych możliwości.

Nie sztuka pobudować duży domek, w następnej kolejności należy go jeszcze utrzymać. Najodpowiedniej wyselekcjonować więc projekt domu z optymalną powierzchnią dostosowaną do liczby osób w rodzinie – Archon.