Freelancer i grafik – o plusach pracy jako wolny strzelec

W obecnym świecie coraz więcej osób ceni sobie możliwość pracy jako grafik komputerowy. Nie jest to do zrobienia w przypadku każdej posady, jednakże do grona zawodów, które mogą sobie na to pozwolić, zaliczają się m.in. graficy, programiści, copywriterzy, tłumacze i doradcy zawodowi. Oni mogą porzucić pracę na etacie, by realizować wyłącznie projekty na zlecenie.

animacja 3D - ROX3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, na jakie może liczyć grafik freelancer, decydując się na taki model swojej pracy.

Po pierwsze, freelancer, przykładowo posiada większą swobodę realizowania zleceń – bez względu na to czy jego specjalizacją jest grafika reklamowa, branding, animacja 3d, wizualizacja 3d, czy innego typu projekty (więcej informacji). Jedynym wymogiem są jego umiejętności. Musi dać się dostrzec na rynku, aby nie musieć poszukiwać zleceń, a jedynie czekać, aż same do niego przyjdą. Wtedy jego pole działania będzie największe i – co istotne – nie będzie musiał się martwić, że nie zarobi na rachunki czy nie będzie mógł sobie pozwolić na codzienne przyjemności. Jeżeli będzie dobry w tym, co wykonuje, raczej nie powinien narzekać na brak pracy, a wręcz przeciwnie. Nie ma nad sobą kierownika, może sam postanawiać, w jaki sposób zrealizuje każdy projekt oraz – co najistotniejsze – nie dzieli się z nikim honorariami. Zyski freelancera mogą o wiele przerosnąć dochody osoby zatrudnionej na etacie, która może co najwyżej oczekiwać dodatkowych bonusów, o ile zwierzchnik okaże odrobinę dobrej woli. Oczywiście może zmieniać agencje reklamowe na coraz lepsze, jednak pracując jako wolny strzelec każde zlecenie jest wyłącznie jego sukcesem. Co więcej ma nienormowany czas pracy. Nie musi pracować od 9 do 17, ale wykonywać swoje projekty gdy tylko ma na to ochotę – trzymając się terminów zapisanych w umowie z klientem. Może jednak spokojnie zrobić sobie wolny dzień w środku tygodnia, aby popracować wieczorem albo w weekend.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje (https://artimbo.pl/kratki-mali,g54.html), które podnosi podobną kwestię. Tamten post niewątpliwie również Cię zaintryguje, zatem kliknij tutaj.

Wszystko zależy od niego. Trzeba jeszcze zaznaczyć, iż niektóre zakupy wymagane do wykonywania pracy, np. komputer, można wliczyć w koszta, niemało na tym oszczędzając.Jak widać praca freelancera ma liczne plusy.

Rzecz jasna niektórzy podkreślą brak mobilizacji, stabilności oraz pewności finansowej jednakże – coś za coś.

Zajrzyj do wpisu, który znajduje się pod poniższym linkiem i czytaj więcej system esok na ów temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Jednocześnie grafik może znaleźć stałą prace w firmie graficznej i robić grafiki 3d, animacje 3d, wizualizacje za miesięczne wynagrodzenie . Wolny strzelec nie jest wyborem dla wszystkich, lecz niejednej osobie opisany system pracy wychodzi na dobre.