Atrakcyjne schody – element praktyczny i ozdobny

Schody to stała część różnych mieszkań. Dobrze wiemy, po co się je buduje. Jednakże nie wszyscy wiedzą, jak fantazyjne mogą przybrać kształty. Schody to element budowli albo ukształtowania terenu, który czyni możliwym komunikację pomiędzy zróżnicowanymi poziomami

.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Schody znają ludzie od zamierzchłych wieków. W czasach starożytnych oraz w dobie średniowiecza miały one znaczenie wyłącznie praktyczne. Tylko stopnie zewnętrzne, wykonane z kamienia, mimo nieskomplikowanej formy stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający rangę budowli – w taki sposób wykańczano schody (sprawdź schody z granitu) które wiodły do świątyni lub kościoła a także zamków itp. Produkcją schodów zajmuje się również kowalstwo artystyczne. Dopiero w dobie renesansu rozpoczęto stosować bardziej dekoracyjne formy schodów – KOWARTS. Oprócz schodów reprezentacyjnych umieszczane w pałacach, bibliotekach, obiektach o funkcji kulturalnej czy zwykłych domach wykorzystywano również ciasne, prawie nieoświetlone, niekomfortowe schody dla służby. Współcześnie na szczęście dostępne są na naszym rynku wszelkie schody, jakie z pewnością ucieszą gusta nawet najbardziej wybrednych klientów.

Odwiedzając sklepy budowlane można zakupić na przykład schody kręcone (byłem pod wrażeniem schodów kręconych).

Zaabsorbował Cię opublikowany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tutaj (http://pl.wikipedia.org/wiki/Otoczak_%28geologia%29).

Wspaniale sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ zajmą mało miejsca. Dostępne są w wielu różnych formach. Jeśli zależy nam na towarze najlepszej jakości warto zdać na kowalstwo artystyczne – ludzie, którzy się tym zajmują wykonają dla nas każde schody, ściśle takie, jakie pragniemy mieć. Wymiary schodów określają stosowne zapisy budowlane zawarte w rozporządzeniu odnośnego ministra: jest to zapis ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Zgodnie z nimi minimalne wymagania jakie powinna realizować każda konstrukcja budowlana są zależne od przeznaczenia budowli, a co za tym idzie przeznaczenia schodów: czy będą to – wejścia do piwnic, schody prowadzące na poddasza czy schody w budynkach użyteczności publicznej. Gwarantujemy, iż wszystkie schody również schody kręcone, proponowane za pomocą strony internetowej tworzone są z dbałością o jak najdokładniejsze respektowanie wszelkich zasad budownictwa, jakie się z nimi wiążą.