Auto da się ulepszać na wiele metod

W skład modyfikacji wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, wysokiej klasy lakierowanie różnych elementów jak i zmiana fabrycznych części na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy entuzjasta tuningu chce aby jego pojazd wykręcał jak najlepsze statystyki bez względu cenę jaką trzeba będzie zapłacić za ulepszenie ukochanego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając modyfikacje auta należy skupić się na częściach które realnie polepszą osiągi samochodu a nie specjalnie zmieniają wygląd, to już tylko zmiana kosmetyczna służąca do pokazania się lub [anodowane aluminium] wyróżnienia się od innych. Elementy które wpływają na zmianę sterowności samochodu to np. montaż hamulców innych niż fabryczne które spowodują że droga hamowania zmniejszy się i poprawi to bezpieczeństwo jazdy. Zakup dobrej jakości opon pozwoli na większą przyczepność samochodu. Można też zwiększyć opływowość danego samochodu kupując do niego spoiler czy mocniej opływowe części takie jak zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę samochód będzie się lepiej przyśpieszał co pozytywnie wpłynie na dynamikę jazdy, sprawdź też . Samochód można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?

Jest to montaż (sprawdź śruba z uchem w asortymencie przedsiębiorstwa Cleo) chipa który zmieni prace urządzenia sterującego motorem – ECU. Posiada je każdy samochód. Ecu jest to aparat odpowiedzialny za pracę motoru we wszystkich warunkach prędkości i obciążenia – dodatkowe info. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich warunkach.

Parametry wprowadzone do ECU są ustawione, aby żywotność auta była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz palił mało paliwa. Należy wiec rozważyć czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta