Jakimi sposobami osoby w podeszłym wieku mogą się zabezpieczyć pod względem finansowym swoją dalszą przyszłość.

Starsze osoby w Polsce łatwo nie mają, jeżeli nawet przez całe życie ciężko pracowały. Emerytury i renty są w wymiarze często nie pozwalającym na normalne egzystowanie, a jeżeli ktoś będzie miał dodatkowo problemy ze zdrowiem, to jego sytuacja może być rzeczywiście trudna.

technologia - panorama

Autor: Rafael Nepô
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Społeczeństwo w naszym kraju cały czas się starzeje, dużo młodych ludzi wyjechało pracować do pozostałych krajów i nie planują wracać, a w budżecie jest coraz mniej środków na świadczenia dla osób starszych. Niestety dla nich oznacza to albo wegetację i przymus ograniczenia wielu rzeczy, albo dorabianie na wszelkie sposoby, aby tylko jakoś sobie poradzić.

Zainteresował Cię ten tekst? To przejdź do oferty przeprowadzki wrocław cennik, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Ale jeżeli się pojawi coś nieprzewidzianego, to nawet kredyt dla seniora może nie wystarczyć do tego, aby wyjść na prostą .

W ostatnim czasie pojawiła się nowa możliwość zapewnienia sobie zabezpieczenia finansowego na starość, a jest nią renta dożywotnia za przekazanie mieszkania (renta do końca życia). Dla wielu starszych osób będzie to jedyna możliwość do tego, aby zapewnić sobie chociaż trochę godnego życia, i minimalną choć ochronę jeśli będzie konieczność leczenia.

Idea takiej renty polega na tym, że po osiągnięciu pewnego wieku można przepisać na jakąś instytucję finansową grunt lub mieszkanie, a w zamian aż do śmierci będzie się otrzymywać świadczenie w ustalonej wysokości.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi o nas (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-polski-dla-cudzoziemcow/poznan). Jeśli powstaną jakiekolwiek wątpliwości, to szybko Ci na wszystkie odpowiemy.

Wysokość tej renty zależy od kilku czynników, między innymi od wartości przekazywanego lokalu a także wieku i płci osoby, jaka występuje z takim wnioskiem.