O czym należy pamiętać, jeżeli przydarzy się nam stłuczka popełniona nie z naszej winy? Które dane winowajcy powinniśmy zapisać?

Nawet jeśli jeździmy samochodem bardzo dobrze, to i tak być może zdarzyć się nam wypadek nie z naszej winy. Niestety, jednakże szczególnie jeżdżąc dużo po miejskich drogach, jesteśmy bardziej narażeni na takie sytuacje.

Jak się wtedy zachować, żeby móc naprawić samochód korzystając z ubezpieczenia winowajcy ?
samochód

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com
Najdogodniejszaopcja jest, gdy wina kierowcy, jaki spowodował wypadek, będzie tak ewidentna, że nie protestuje on przed przyznaniem się do winy. W takiej sytuacji nie trzeba wzywać do takiego zdarzenia drogowego służb policyjnych. Wystarczy jedynie spisać wszystkie dane kierowcy (lekarz prawo jazdy) tuż po takim wydarzeniu, na miejscu. Szkoda z OC sprawcy zostanie w takim przypadku pokryta. Należy spisać przede wszystkim dane personalne sprawcy oraz numer jego polisy, oraz numer rejestracyjny pojazdu i do tego każdą z okoliczności takowego wydarzenia. Takie informacje będą bowiem potrzebne do wypełnienia formularza, jaki złożyć trzeba we właściwej placówce.

wypadek samochodowy

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Wypłata odszkodowania z OC następuje dopiero po przejrzeniu całej sprawy poprzez firmę ubezpieczeniową. A co najważniejsze, nie będzie to firma, w jakiej my jesteśmy ubezpieczeni, a firma, w której płaci składki sprawca stłuczki. Z tego powodu też nie zawsze cała procedura przebiegnie tak sprawnie oraz prędko jak byśmy tego sobie życzyli. W pewnych zakładach ubezpieczycielskich dzieje się to szybciej, a w innych wolniej.
Coraz częściej jednak możemy zakupić ubezpieczenie OC z natychmiastową likwidacją szkód.

Wtedy kierujemy się do własnego ubezpieczyciela, który wypłaca nam należną sumę, natomiast sam rozlicza się z właściwym zakładem ubezpieczającym, w jakim sprawca opłacał własne OC.https://novagroup.pl/produkt/laser-ginekologiczny-juliet (przejdź)/J]