Organizacja imprezy weselnej i ślubu kroczek po kroczku.

Wesele oraz ślub, to jeden z najistotniejszych dni w życiu, który pozostaje w pamięci do końca życia. Każdy pragnie, by wspominać te czarodziejskie weselne chwile jako niezwyczajne oraz niepowtarzalne.

Im bliżej terminu przyrzeczenia, stres rośnie, ale musimy przecież bądź co bądź zapanować nad organizacją wesela oraz ślubu Dobry plan przyzwoli zorganizować wesele oraz ślub w najdrobniejszym detalu. Im wcześniej poczniesz planować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zadziwienie gości a także bezcenne wspomnienia.

Jeśli żywo intryguje Cię nakreślana tutaj sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/wyklejanie-pojazdow-uzytkowych/) omawiającym zbliżone zagadnienia.

Dobrze, ażeby Wasi rodzice mieli okazję do wcześniejszego spotkania a także obustronnego poznania się. Najlepszy ku temu klimat będzie w rodzinnym domu Pana Młodego albo Panny Młodej (czy waszym, jeśli takowy posiadacie). Możecie zasugerować rodzicom, aby na spotkanie przyszykowali drobne podarunki, jakimi obdarują się wzajemnie (dla przykładu kwiaty, wino). Taki gest pomaga przełamać „pierwsze lody” a także budzi sympatię drugiej strony. Takie spotkanie będzie również pierwszą okazją do ustaleń o organizacji ślubu oraz wesela. Można delikatnie wybadać wyczekiwania a także preferencje obydwu rodzin, co do charakteru uroczystości ślubnej, panujących w danej rodzinie tradycji. Jeżeli ma to być wesele w plenerze, wynajmijcie namiot na wesele.

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com
Ustalcie jaki budżet chcecie przeznaczyć na zorganizowanie wesela oraz ślubu. Bez ogródek pogadajcie, jakie są wasze możliwości finansowe, wyczekiwania co do charakteru wesela oraz liczby zaproszonych gości jak też kto za co płaci . Ustrzeżecie się w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień na późniejszym etapie. Możecie rozpocząć budować wstępną listę weselników, których chcecie zaprosić. Będzie to punkt wyjścia do obliczenia szacunkowych sumptów waszego wesela. Powinniście też się zastanowić, czym zamyślacie jechać do ślubu.

Jeżeli to możliwe w swym budżecie uwzględnijcie kwotę na tzw. „nieprzewidziane wydatki” (mniej więcej10% kwoty). Wg starego obyczaju Pan Młody płaci za obrączki, wiązankę ślubną a także alkohol na weselu, ale we współczesnych czasach tenże obyczaj ginie. Sprawdźcie czy w pobliżu jest wypożyczalnia namiotów weselnych.