Jaki wpływ ma opakowanie na sprzedaż konkretnych artykułów? Na jakie rzeczy patrzą panie w czasie zakupów?

Podczas zakupów coraz więcej konsumentów dokonuje przemyślanych wyborów. Czyta skład różnych produktów czy kosmetyków. Jednak wciąż dość często jest tendencja do zwracania uwagi na produkty w ładny sposób opakowane.
Z tej przyczyny właśnie wytwórcy wkładają sporo starań w to, aby opakowania prezentowały się jak najlepiej.

Okazuje się bowiem, iż to jak wyglądają ma szczególnie ważne znaczenie, jeśli chodzi o produkty z podobnej półki cenowej. W takim wypadku na przykład mało apetyczne zdjęcie na produkcie spożywczym może w skuteczny sposób zniechęcić do kupna. Dla niektórych może się to wydawać czymś mało ważnym, natomiast osoby pracujące na co dzień w tej branży wiedzą, że opakowania: projektant opakowań mają ogromne znaczenie.
ślub

Autor: Flavio Lorenzo Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jest, jeśli chodzi o kosmetyki. W tym wypadku bardzo wiele produktów skierowanych jest do kobiet, które z reguły przywiązują dużą wagę do spraw estetyki. Kierują się kolorem, kształtem opakowania (zapraszamy serdecznie) albo też wygodą użytkowania. Dlatego przykładowo opakowania na Kremy są z nastawieniem na te rzeczy właśnie tworzone. Tak, by spełnić wymogi nawet tych najbardziej wymagających osób. Weźmy na przykład taki balsam do ciała, jakiego używa się często dzień w dzień. Wygoda użytkowania jest w związku z tym ogromnie ważna. Z pewnością w aplikacji pomaga wygodna pompka dołączona do butelki z balsamem. Szczególnie w przypadku sporym, ekonomicznych opakowań, taki dodatek zachęci do zakupu. Przeczytaj: .

Ładne, wygodne opakowanie to większe prawdopodobieństwo, że klient sięgnie właśnie po nasz produkt. Zawartość rzecz jasna jest także ważna, natomiast w połączeniu z wyglądem tworzy spójną, wyjątkową całość. Tutaj więcej: pojemne opakowania.