Jak znaleźć rzetelną spółkę sprzątającą

Każdego roku we Wrocławiu powstaje coraz więcej biurowców. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w samym centrum miasta. To zachęca większe przedsiębiorstwa, które okazyjnie wynajmują tego typu przestrzenie biurowe. Dzięki temu tworzy się kolejne miejsca pracy oraz rośnie zapotrzebowanie na outsorcingowe usługi, które sprzyja rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W lepiej rozwiniętych miastach coraz dynamiczniej działają niezawodne firmy sprzątające, które oferują outsorcingowe usługi zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, placówki zdrowotne, przedszkola i i inne placówki. Firmę można zatrudnić na zasadzie outsorsingu, tym sposobem nie mamy obowiązku utrzymywać swojego personelu sprzątającego. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorstwa tego typu mają nie tylko odpowiedni sprzęt, lecz także dobrze przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego pokroju możemy podjąć cykliczną współpracę lub na pojedyncze zlecenie,na przykład po dużym remoncie biura. Trzeba skontrolować, czy firma jest elastyczny w kwestii godzin pracy, gdyż większe firmy funkcjonują w systemie zmianowym. Wówczas możemy w zależności od indywidualnej potrzeby zamówić serwis o różnej godzinie. W standardowej umowie przeczytamy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

wyszczególniony zakres obowiązków firmy sprzątającej (sprawdź adres).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje w całości: codzienne ścieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. wszystkich monitorów, standardowe odkurzanie dywanów, mycie drzwi i szklanych elementów, mycie podłóg, a także utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Okresowo usługi są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Trzeba także pamiętać nie tylko o wnętrzu biura, ale również o terenach wokół. Optymalne usługi niekiedy obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy także wykupić rozszerzony pakiet porządkowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W przypadku, gdy coś się niespodziewanie uszkodzi, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko naprawi usterkę (kontakt).

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*