Rzecz o codziennych przedmiotach, które bagatelizujemy

Każde mieszkanie, obojętnie czy to solidny, lub nieduży powinien posiadać przydatne rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, ponieważ korzystamy z nich odruchowo, zapominamy, że praca bez ich wsparcia byłaby bardzo uciążliwa, co więcej, wykluczona. Odświeżmy sobie co mamy u siebie, a przy okazji oddajmy hołd tym cichym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroko pojęte środki do dezynfekcji to właściwa ochrona przed atakującym i zalepiającym nas brudem. Jak dalibyśmy radę zadbać o czystość naszego domu bez tych chemicznych pomocy )? Wydaje się to nie do zrobienia. Wiadomo, wielu ma własne dalece bardziej domowe sposoby, jak zniszczyć plamę czy pokonać pewne zabrudzenie, jednak w większości sytuacji to nie pomaga. Zawsze wtedy w pobliżu jest środek do dezynfekcji rąk, który – w zależności od poziomu zaawansowania – wybawi plamę, zniszczy osad, wyczyści armaturę czy uwolni gazówkę od przypaleń.

Wieża Hi-Fi, laptop, lodówka i pralka? Co mają wspólnego takie rzeczy? Zdecydowanie ogromne ułatwienie funkcjonowania, choć taka lodówka i komputer (podłączony do sieci) to przedmioty niezbędne do życia. Najważniejszym jednocześnie wspólnym mianownikiem jest ich uzależnienie od… energii elektrycznej. No co byśmy zdziałali bez energii elektrycznej, odpowiedź nasuwa się – nic. Ogólnie nad tym się nie zastanawiamy, dudni w mieszkaniu wszystko napędzane przez prąd. Gdyby nagle go zabrakło… aż niemożliwe do wyobrażenia. Wystarczy, że nie ma przez jakiś czas, przykładowo, w trakcie burzy, a już jakoś dziwacznie. Podobnie ma się sprawa z wodą.

Trudno także sobie wyobrazić nieogrzewany dom w zimę. Zwłaszcza zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, gdzie mamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się troszczyć, w każdej chwili mamy możliwość odkręcić kurek, aby zaraz nasze mieszkanie zapełniło się przyjemnym ciepłem. O takim komforcie zdajemy sobie sprawę, gdy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się w takim momencie beznadziejnie, bo niełatwo czuć się w tego typu mieszkaniu zwyczajnie. Na dworze ziąb, przez ściany i okna – zobacz ten adres: – okna wrocław – dostaje się go coraz więcej do domu. Okropne uczucie. W takim momencie właśnie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie podejrzewamy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się takie coś normalne.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*