Prowadzisz swoją działalność gospodarczą. Co dalej?

Po wielu wysiłkach, siłowania się z własnymi przemyśleniami, podejmowania decyzji tylko na moment, aby zaraz powrócić do dawnych spraw, po paru interesujących konwersacjach, a nawet kłótniach z najbliższym Ci osobami, w końcu się zdecydowałeś! Zakładasz działalność gospodarczą! Tak, to zdecydowane postanowienie przerodziło się w prawdziwy konkret: idziesz zarejestrować firmę, Twoja www jest w budowie, wszystko więc ruszyło pełną parą. Postanowiłeś na razie działać samodzielnie, bez żadnych pracowników. Możesz tak działać, gdyż jesteś copywriterem.

Pieniądze i spłata długów

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wiesz, że w Twojej branży działa wiele osób. Dość często są to duże firmy z potężnymi działami kreacji, myślisz więc sobie, iż owszem będzie trudno, ale właściwie nie musisz się od razu rzucać na głęboką wodę.

Jeśli na omawiany wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (http://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/e-learningi-programy-szkoleniowe/) na przedstawiane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje będą zapewne ważne.

Możesz zwyczajnie kierować się w stronę mniejszych firm, tych, co nie preferują współpracy z wielkimi agencjami, czy to ze względu na budżet, czy po prostu z rozmiarów własnego przedsiębiorstwa, zgodnie z zasadą, że”mały małego lepiej zrozumie”. To dla Ciebie jakaś możliwość, gdyż przecież nie więcej w serwisie masz od razu szans na zlecenia od dużych firm, co najwyżej musisz zacząć od mniejszych przedsiębiorstw, żeby budować portfolio.

Wielu nie zakłada działalności gospodarczej od razu rozliczając się rożnymi firmami przy pomocy umowy o dzieło albo umowy zlecenia. To też jest pewien pomysł, gdyż tak naprawdę nie jesteś pewien, jak sobie da radę Twoja koncepcja biznesu. Ponosisz więc małe koszty, co jest dość rozsądne, a właściwie nikt nie chce się zadłużyć i zaraz po otwarciu zamknąć firmę. Pomimo tego typu plusów są jednakowoż duże wady. Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jeśli nie posiadasz własnej firmy nie przysługują Ci świadczenia zdrowotne, nie odkładasz również pieniędzy na stare lata. Możesz co prawda sam się ubezpieczyć w NFZ, bez zakładania firmy, ale czy tego typu rozwiązanie ma sens? Poza tym, gdy nie masz firmy, to będziesz miał problemy z pozostałymi kwestiami, z internetowym kontem czy rachunkiem dla firm. Są to niezwykle pomocne narzędzia, które ułatwiają prowadzenie działalności każdemu przedsiębiorcy.

Otwierać więc firmę czy nie? Większość stwierdzi, że tak, i to raczej najlepszy wybór, lecz pamiętaj, iż od tej pory czeka Cię walka o byt. Nie myśli, że szybko będziesz zarabiał nie wiadomo, ile. By dojść do odpowiedniej pozycji i żeby zarabiać naprawdę sporo, należy być cierpliwym, nastawionym, by ciągle się rozwijać, nie zapominać, że od tej pory, jestem sobie szefem. Dyscyplina więc wskazana.