Jak bezpiecznie zapakować paczkę kurierską, aby dotarła w całości do odbiorcy ?

Przesyłka pocztowa jest narażona na wiele niebezpieczeństw. Nie jest tajemnicą, że przesyłana paczka będzie jedną z wielu, którą transportuje dana firma pocztowa. Istnieje duży czynnik ryzyka, że opakowanie będzie zmiażdżone w czasie przewozu. Z uwagi na fakt, że przesyła się nierzadko delikatne produkty, trzeba zastanowić się jak je właściwie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby talerze, komputery czy inne delikatne i wrażliwe na wstrząsy przedmioty uległy uszkodzeniu. Rozsądne zapakowanie towaru umożliwi zarówno nam, jak i firmie kurierskiej sprawną dostawę towaru.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym materiałem na opakowanie produktu przesyłanego może być tekturka. Można ją zdobyć w każdym sklepie osiedlowym, ale trzeba się postarać o to, aby była w przyzwoitym stanie. Jeśli opakowanie tekturowe nie będzie dość trwałe, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia naszej przesyłki, ale także nie zostać przyjęte przez kuriera. Warto do zabezpieczenia paczki posłużyć się taśmą pakową. Zabezpieczenie foliowe także może zabezpieczyć jej zawartość.

Pakowanie przesyłek http://dcn.pl to nie tylko zadbanie o zewnętrzną stronę przesyłki, ale także o właściwe wypełnienie pudełka. Ma ono na celu zabezpieczenie produktu, aby się nie ruszał wewnątrz pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie było skuteczne, trzeba zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 4 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy zdobędzie się przekonanie, że produkt będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych jest kolejnym ważnym aspektem zabezpieczenia paczki. Za sprawą tego przesyłka dotrze do adresata, ale także w razie zagubienia będzie zwrócona nadawcy. Dlatego poprawnie uzupełniony list przewozowy jest tak ważnym i koniecznym elementem każdej przesyłki. Do jego zamocowania służy wykonana z folii koszulka na list przewozowy. Nie jedna paczka uległa zagubieniu, gdyż temu nie da się zapobiec. Jednak zadbanie o to, aby załączyć fachowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej identyfikację i dowiezienie pod wskazany adres.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*