Kształcimy się na potęgę, to wspaniała wiadomość. Kształcić chcemy się wszyscy, co czyni z nas bardzo konkurencyjne społeczeństwo, gotowe na trudności

Możemy sobie dużo zarzucić, ponieważ jako naród mamy swoje wady, zresztą jak każda inna nacja. Nie jest to dziwne, powinniśmy bowiem poznać swoje niedoskonałości, by potrafić z nimi walczyć.

Notatki studenta

Autor: AllieKF
Źródło: http://www.flickr.com
Można się jednakże też pochwalić wieloma osiągnięciami. Nasi młodzi ludzie potrafią zaczarować świat nauki, przeprowadza się do nas wiele korporacji, gdyż mamy bardzo bogatą kadrę młodych, inteligentnych osób. Ponadto, bierzemy udział w szkoleniach, czym bijemy na świat wiele innych narodów.

Tę chęć zwiększania poziomu swoich kompetencji możemy zobaczyć na każdym kroku. Zaczęło się od boomu edukacyjnego, jaki rozpoczął się w latach dziewięćdziesiątych, czyli gdy zaczynały powstawać szkoły prywatne. Były one osiągalne dla coraz większej rzeszy ludzi, nie tylko dla tych, co najlepiej zaliczyli maturę. Ten pozytywny przejaw naszej chęci doskonalenia pociąga za sobą też wady, a mianowicie obniżenie poziomu szkolnictwa wyższego. W sumie to normalne, w przeszłości kiedy najlepsi mogli studiować, ten poziom utrzymywał się na jakimś pułapie.

Obecnie natomiast, gdy także przeciętne osiągnięcia kwalifikują się na to,

Sala konferencyjna

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com

aby zakwalifikować się na wiele kierunków studiów, to właściwie ten poziom się zmienia. W związku z tym pojawiło się wielu krytyków tego systemu, w jakim każdy może studiować. I spoglądając na dzisiejszą sytuację wiele z tych niezbyt przychylnych komentarzy się sprawdza, bo to nie studia oferują godna pracę. www.mojekonferencje.pl/swidnica/

Na wielu kierunkach uczy się ogólnie, a tego typu wiedza nie przydaje się w prawdziwym życiu. Niemniej, to nasze pragnienie, aby się kształcić jest warta pochwalenia. Co więcej, szkolimy się stale, nawet po ukończonej szkole wyższej. Jeździmy na wydarzenia branżowe, jesteśmy na konferencjach (dodatkowe informacje), często płacimy duże pieniądze na swój rozwój.

Nie tylko w dużych ośrodkach miejskich są spotykane tego typu zjawiska, nawet w mniejszych miejscowościach jest zapotrzebowanie na szkolenia (przykładowo sale konferencyjne Świdnica , co tylko pokazuje, iż ten nasz pęd do wiedzy nie jest tylko domeną pewnych ludzi i dużych miast. To dobrze rokuje na przyszłe lata, bo wzrost kompetencji w dzisiejszym, mocno konkurencyjnym świecie to ogromna szansa na lepsze życie. Całe szczęście, iż tak wiele osób o tym myśli, to przecież ma przełożenie na całą społeczność.

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*